Szkolenie online

Zmiany w prawie ochrony zdrowia w 2020 r. Co czeka szpitale i przychodnie?

Zmiany w prawie ochrony zdrowia w 2020 r. Co czeka szpitale i przychodnie?
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Początek roku kalendarzowego to zawsze gorący okres w prawie ochrony zdrowia. Wówczas wchodzi w życie najwięcej przepisów ważnych z punktu widzenia codziennego funkcjonowania podmiotów leczniczych i osób wykonujących zawody medyczne. Nie inaczej będzie w zbliżającym się 2020 r. Modyfikacje, które już czekają na wejście w życie dotyczą m.in. obligatoryjnego wystawiania e-recept czy zmian w zasadach prowadzenia dokumentacji medycznej. Warto więc już dziś dowiedzieć się co czeka szpitale i przychodnie.

W trudnym zadaniu jakim niewątpliwie będzie dostosowanie się do planowanych zmian pomoże jednak Państwu nasz specjalny webinar. Z pomocą naszego eksperta i prelegenta, Pani Iwony Kaczorowskiej-Kossowskiej, łatwiej będzie Państwu wejść w nowy rok. W ramach szkolenia przybliżymy Państwu najistotniejsze modyfikacje w prawie ochrony zdrowia, które wejdą w życie w pierwszej połowie 2020 r.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Osoby biorące udział w webinarze zdobędą szeroką wiedzę na temat takich zagadnień jak:

 

- zmiany w zasadach wystawiania recept (obligatoryjne wystawianie e-recept od stycznia, rozszerzenie uprawnień do wystawiana recept „S", zmiana sposobu podawania poziomu odpłatności na recepcie)

- zmiany dotyczące prowadzenia dokumentacji medycznej (nowe zasady obiegu czy ograniczenie objętości danych w dokumentacji)

- modyfikacja katalogu podmiotów objętych systemem kolejkowania

- zmiany w terminach płatności w umowach zawieranych przez niektóre podmioty lecznicze

- rozszerzenie katalogu elektronicznej dokumentacji medycznej

- zmiany w zasadach prowadzenia przez świadczeniodawców standardowego rachunku kosztów

 

W ramach webinaru, ekspert przedstawi nie tylko zmiany prawne dotyczące bezpośrednio ochrony zdrowia, ale także pośrednio oddziałujące na sytuację podmiotów leczniczych. Przykładem takich modyfikacji są między innymi styczniowe zmiany w przepisach dotyczących sposobu ewidencjonowania gospodarki odpadami.
Kompleksowe i podane w przyjemnej formie omówienie, z uwagi na szeroki zakres tematyczny, skierowane będzie do osób zarządzających szpitalami i przychodniami, jak również do podmiotów z nimi współpracujących. Poruszone w webinarze zagadnienia zainteresują także zatrudnione we wspomnianych jednostkach osoby wykonujące zawody medyczne (w szczególności lekarzy oraz pielęgniarki).

 

Dlaczego warto wziąć udział w naszym webinarze? Podczas szkolenia, nie tylko otrzymają Państwo kompleksową wiedzę na temat planowanych zmian, ale również rozwieją Państwo swoje wątpliwości zadając pytanie na czacie naszemu ekspertowi. Uczestnicy szkolenia otrzymają również specjalny certyfikat, potwierdzający zdobytą wiedzę.

Prelegenci

Prelegenci

Iwona Kaczorowska-Kossowska

Radca prawny, specjalizuje się w prawie medycznym i farmaceutycznym, w szczególności w zakresie kontaktów na linii świadczeniodawca-pacjent i negocjacjach umów i porozumień w sprawach związanych z prowadzeniem podmiotów leczniczych, praktyk lekarskich i pielęgniarskich i aptek a także reprezentacją świadczeniodawców w sporach z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od 2004r. prowadzi Kancelarię Prawa Medycznego i Farmaceutycznego, która jest członkiem Konsorcjum Law4Med. Ekspert naukowy Serwisu Prawo i Zdrowie wydawnictwa WoltersKluwer S.A., wieloletni redaktor merytoryczny miesięcznika „Menadżer Placówki Medycznej”. Wykładowca zagadnień z zakresu prawa medycznego. Należy do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku będącej członkiem Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE). Członek Polskiego Towarzystwa Legislacji. Laureatka nagrody Pro Bono Societatis Medicorum Pomeraniae 2016.

 

 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 5 grudnia 2019 r. o godzinie 9:30. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 8:30 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Ochrona Zdrowia (Premium,Optimum,Standard); Księgowość Optimum/Premium/ Standard, Kadry Optimum/Premium/ Standard ;Zamówienia Publiczne Optimum/Premium/ Standard

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com