Szkolenie online

Analiza ryzyka dla ochrony danych - wprowadzenie w metodologię

Analiza ryzyka dla ochrony danych - wprowadzenie w metodologię
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Przepisy o ochronie danych osobowych nie nakładają na administratorów obowiązku zastosowania konkretnych środków technicznych i organizacyjnych do ochrony przetwarzanych danych. Zgodnie z art. 32 RODO, administrator dobiera środki ochrony adekwatne do zidentyfikowanych u niego ryzyk i zagrożeń, tym samym do właściwego zrealizowania tego zadania, niezbędna jest analiza ryzyk i zagrożeń. Nowe, elastyczne podejście umożliwia administratorom zastosowanie sensownych i naprawdę skutecznych rozwiązań, a nie takich, które ustawodawcy wydają się właściwe, ale w praktyce w wielu branżach byłyby nieskuteczne lub zbyt kosztowne. Jednocześnie taka swoboda utrudnia stwierdzenie, czy administrator faktycznie właściwie i skutecznie dobrał środki ochrony, tym samym może narażać go to na ryzyko wystąpienia naruszenia, a w konsekwencji kary pieniężne.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Plan szkolenia nr 1 Analiza ryzyka dla ochrony danych - wprowadzenie w metodologię:

 1. wykorzystanie RCP lub WKCP do szacowania ryzyka;
 2. identyfikacja zagrożeń dla ochrony danych;
 3. uwzględnianie podatności danego zasobu na zagrożenie;
 4. uwzględnianie zabezpieczeń zastosowanych do danego zasobu;
 5. ocenianie prawdopodobieństwa zdarzenia;
 6. ocenianie dotkliwości skutku zdarzenia;
 7. omówienie metody szacowania ryzyka.

 

Szkolenia są skierowane w szczególności do:

 • osób odpowiedzialnych w swoich organizacjach za ogólnie pojęte bezpieczeństwo informacji;
 • do inspektorów ochrony danych;
 • audytorów wewnętrznych.

 

Uczestnicy szkoleń poznają zasady przeprowadzania analizy ryzyka dla ochrony danych, a także będą mieli możliwość nauczyć się stosować zaproponowaną metodę w praktyce, dzięki zaprezentowanym przykładom. Szkolenie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej zostanie zaprezentowana metoda szacowania ryzyka dla ochrony danych, w drugiej prowadząca przeprowadzi szacowanie ryzyka w oparciu o zaproponowaną metodę dla wybranych czynności przetwarzania.

Prelegenci

Prelegenci

Sylwia Czub-Kiełczewska

Ekspert do spraw ochrony danych osobowych i informacji niejawnych, szkoleniowiec, certyfikowany audytor wewnętrzny PN-ISO/IEC 27001. Wykładowca akademicki. Posiada wieloletnie doświadczenie w koordynacji procesów bezpieczeństwa danych. Jest to nie tylko jej praca, ale także pasja: prowadzi popularnego bloga Sylwia Czub bloguje o danych osobowych (sylwiaczub.pl). Przez ponad 6 lat koordynowała procesy bezpieczeństwa danych w Instytucie Książki, od 3 lat wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem prywatne podmioty, w tym agencje reklamowe, spółki akcyjne, firmy badawcze, produkcyjne, czy technologiczne. Przeprowadziła kilkaset szkoleń ze stosowania przepisów o ochronie danych osobowych. Właściciel WRC Consulting, firmy świadczącej m.in. usługi zewnętrznego inspektora ochrony danych.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 23 listopada 2021r. o godz. 12:00. Potrwa 2 godziny, max 135 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

Ochrona Danych Osobowych

 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com