Szkolenie online

Dokumentacja pracownicza - zmiany od 1 stycznia 2019 r.

Dokumentacja pracownicza - zmiany od 1 stycznia 2019 r.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W dniu 22 listopada o godzinie 10:00 zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu poświęconym zmianom w zakresie prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Przedmiotem tego spotkania będzie omówienie zmian legislacyjnych uwzględnionych w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją Dz.U. z 2018 r. poz. 357), a także projekcie rozporządzenia w sprawie prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Nowe rozwiązania mają wejść w życie 01.01.2019 r. 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Prowadzenie dokumentacji ze stosunku pracy jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy. Wprowadzenie regulacji związanych z procesem elektronizacji akt osobowych, skrócenie okresu przechowywania i RODO - wymusiły wprowadzenie pewnych zmian prawnych w celu dostosowania obecnego rozporządzenia do nowych realiów. Skutkiem wprowadzonych przepisów nowego projektu rozporządzenia w sprawie prowadzenia dokumentacji pracowniczej jest powstanie nowych obowiązków po stronie pracodawcy, dlatego już na tym etapie konieczne jest zapoznanie pracodawców z nowymi, planowanymi przepisami i skutkami tych regulacji.

 


Podczas naszego spotkania omówimy miedzy innymi:


1) nowe zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej, 
2) podział teczki pracowniczej na części - A, B, C,D - wprowadzenie nowego podziału dokumentów dla każdej z części akt osobowych wraz z przedstawieniem dokumentów, które obligatoryjnie powinna zawierać każda z części akt osobowych,
3) zasady numerowania i archiwizowania dokumentacji,
4) sposób przechowywania dokumentacji papierowej,
5) sposób przechowywania dokumentacji w wersji elektronicznej ,
6) zasady zabezpieczania dokumentacji elektronicznej,
7) proces przenoszenia dokumentacji pracowniczej pomiędzy systemami teleinformatycznymi, 
8) proces zastosowania podpisu elektronicznego przez pracodawców w procesie prowadzenia dokumentów związanych ze stosunkiem pracy,
9) uprawnienie pracownika do odbioru dokumentacji z uwzględnieniem zastosowania sposobu odbioru tych dokumentów, 
10) proces wydania kopii dokumentacji pracowniczej,
11) przepisy przejściowe,
12) zmiany w zakresie prowadzenia formy dokumentacji pracowniczej, 
13) skrócenie okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej,
14) obowiązki pracodawcy w związku ze skróceniem okresu przechowywania w tym obowiązki informacyjne, monitorowanie terminów,
15) sposoby liczenia okresu przechowywania akt osobowych,
16) realizacja prawa odbioru dokumentacji pracowniczej, 
17) zmiany w zakresie ubezpieczeń społecznych - oświadczenie o zamiarze skrócenia okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej (ZUS OSW) oraz raport informacyjny (ZUS RIA).
18) problemy związane z przetwarzaniem danych osobowych wykorzystywanych w procesie rekrutacji i zatrudnienia z uwzględnieniem przepisów RODO. 

 


Powyższe tematy są tylko sygnalizacją proponowanych zmian, które będziemy analizować w sposób praktyczny podczas szkolenia online, które odbędzie się 22 listopada 2018 r. o godz. 10.00.
Zmiana w zakresie prowadzenia dokumentacji ze stosunku pracy, która wejdzie w życie 01.01.2019 r., jest rewolucyjna. Warto już dziś poznać nowe przepisy, by zdiagnozować obszary do dalszego działania w Twojej organizacji. Zapraszamy do wspólnej analizy i dyskusji.

Prelegenci

Prelegenci

Maria Sobieska

Ekspert z zakresu prawa pracy, płac i ubezpieczeń społecznych. Absolwentka Wyższej Szkoły Handlu i Prawa na Wydziale Prawa . Wieloletni praktyk, posiada ponad dziesięcioletni staż pracy w dużych międzynarodowych korporacjach, w tym również outsourcingu -w zakresie dostarczania i realizowania usług kadrowo-płacowych. W zakresie swoich dotychczasowych obowiązków osoba odpowiedzialna za tworzenie opinii prawnych i doradztwo wewnętrzne w bieżących sprawach z zakresu twardego HR ale też praktyczne wykonywanie zadań z tego obszaru. W swojej karierze realizowała projekty wdrożenia i obsługę systemów kadrowo płacowych i tworzenia koncepcji tych systemów pod kontem rozwiązań prawnych z uwzględnieniem potrzeb wewnętrznych klienta. Chętnie wykorzystuje zdobyte doświadczenie i wykształcenie do tworzenia opinii , komentarzy i porad prawnych, co powoduje że stają się one żywym odzwierciedleniem problemów z jakim służby HR stykają się w swojej codziennej pracy. Ekspert Centrum Pomocy Profesjonalisty Wolters Kluwer.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szanowni Państwo, informujemy że limit miejsc się wyczerpał.

 

 

Szkolenie online odbędzie się 22 listopada 2018 r. o godzinie 10:00. 
 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Silver/Gold/Prestige; Serwis HR Gold/Prestige; HR Premium ; Kadry Optimum/Premium; BHP Optimum/Premium; Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum; Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver/Gold; Vademecum Głównego Księgowego Oświata Silver/Gold; Vademecum Dyrektora Finansowego; Vademecum Doradcy Podatkowego; Vademecum Biegłego Rewidenta; Finanse Premium; Księgowość Standard/Optimum/Premium; Księgowość w Administracji Standard/Optimum; Context Podatki; Navigator Procedury Podatkowe; Gamma Biznes; Kadry Standard

 

WAŻNE!
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com