Szkolenie online
11:00 12.10.2023

DORA a sztuczna inteligencja – jak SI wpływa na cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym?

DORA a sztuczna inteligencja – jak SI wpływa na cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym?
BEZPŁATNIE
Szkolenie jest dostępne bezpłatnie dla Klientów wybranych produktów Wolters Kluwer
Cena
99,00 zł/ os netto
(121,77 zł/os brutto)

Ostatnie lata związane są z bardzo intensywnym rozwojem nowych technologii i ich coraz szerszego użycia przez podmioty działające w różnych sektorach gospodarki, nie wyłączając sektora finansowego. Skutkuje to rosnącym znaczeniem tematyki cyberbezpieczeństwa, a w konsekwencji na poziomie UE zdecydowano się na dalsze ujednolicenie obowiązków z tego zakresu dla podmiotów z sektora finansowego.
Postępujące cyfryzacja zarówno banków, jak i innych podmiotów z sektora finansowego z jednej strony zapewnia klientom szybsze i lepszej jakości usługi, z drugiej strony, z uwagi na profesjonalizację cyberprzestępców i wykorzystywanie cyberataków jako formy nacisku politycznego, stwarza szereg ryzyk. Digitial Operational Resilience Act (DORA), czyli nowe rozporządzenie unijne dot. odporności cyfrowej podmiotów sektora finansowego, wprowadza szereg dodatkowych wymogów np. z zakresu klasyfikacji systemów, ich testowania oraz budowania świadomości znaczenia cyberbezpieczeństwa w organizacjach. Jednocześnie obserwujemy postępujące upowszechnianie się sztucznej inteligencji i rozwój regulacji z nią związanych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję, które są wykorzystywane w instytucjach finansowych – przykłady praktyczne
2. Zakres zastosowania DORA
2.1. Zakres podmiotowy
2.2. Zakres przedmiotowy
3. Zakres zastosowania AI Act
3.1. Zakres podmiotowy
3.2. Zakres przedmiotowy
4. Inne regulacje rynku finansowego, mające znaczenie dla wykorzystania narzędzi opartych o algorytmy sztucznej inteligencji (outsourcing, przetwarzanie informacji w chmurze obliczeniowej)
5. Regulacje dotyczące danych osobowych i nieosobowych a narzędzia SI
6. Praktyczne konsekwencje mozaiki regulacyjnej dla wewnętrznej dokumentacji dot. DORA
7. SI jako narzędzia wspierające zgodność z DORA

 

Szkolenie jest skierowane w szczególności do: 

  • prawników wewnętrznych pracujących w instytucjach finansowych, tj. instytucjach płatniczych, instytucjach pieniądza elektronicznego, firmach inwestycyjnych, dostawcach usług w zakresie kryptoaktywów, emitentach kryptoaktywów, zarządzających alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, dostawcach usług w zakresie udostępniania informacji, zakładach ubezpieczeń i zakładach reasekuracji, pośrednikach ubezpieczeniowych, pośrednikach reasekuracyjnych i pośrednikach oferujących ubezpieczenia uzupełniające, instytucjach pracowniczych programów emerytalnych, biegłych rewidentów i firmach audytorskich, dostawcach usług finansowania społecznościowego;
  • radców prawnych i adwokatów doradzających instytucjom finansowym w obszarze compliance;
  • pracowników działów IT instytucji finansowych,
  • prawników pracujących w spółkach IT.

Cele

Cele

Podczas szkolenia zostaną omówione zależności, jakie istnieją pomiędzy DORA a sztuczną inteligencją, zarówno z perspektywy AI Act i wynikających z niej obowiązków, które mogą wpływać na dokumentację wewnętrzną i system compliance podmiotów z sektora finansowego, jak i praktycznych zastosowań rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję w sektorze finansowym (np. chatboty, algorytmy używane w badaniu zdolności kredytowej) i wynikających z tego wyzwań.

Prelegenci

Prelegenci

adw. Katarzyna Szczudlik

Specjalizuje się w doradztwie z zakresu ochrony danych osobowych, prywatności i prawa nowych technologii, szczególnie na rzecz podmiotów z sektora finansowego i FinTech.

Katarzyna ma doświadczenie w obszarze doradztwa prawnego dla podmiotów z sektora telekomunikacyjnego, IT (umowy wdrożeniowe) i usług płatniczych. Opracowuje i wdraża kompleksowe procedury, mechanizmy i dokumentację zapewniającą zgodność działania organizacji z obowiązującymi regulacjami.

Ma doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu umów IT, w tym dotyczących projektów wdrożeniowych, usług chmurowych i licencji oprogramowania. Wspiera instytucje finansowe w zakresie regulacji outsourcingowych.

Interesuje się prawnymi aspektami technologii blockchain i sztucznej inteligencji, zarówno w zakresie aspektów prawnych wykorzystania tych technologii, jak i ich wykorzystania w obszarze usług prawnych.

Katarzyna Szczudlik jest autorem kilkudziesięciu artykułów i opracowań dot. prawa nowych technologii, ochrony danych osobowych i rozwiązywania sporów. Regularnie jest prelegentem na polskich i międzynarodowych konferencjach.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 12 października 2023r. o godz. 11:00. Potrwa 90 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 10:00 w dniu szkolenia.​

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

Banki Standard/Premium 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
99,00 zł/ os netto ( 121,77 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
12.10.2023 , 11:00
Czas trwania:
90 minut

Zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa:
2023-10-12 r.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com