Szkolenie online
10:00 07.12.2021

Gospodarowanie odpadami przez gminy po zmianach z 2021 r.

Gospodarowanie odpadami przez gminy po zmianach z 2021 r.
BEZPŁATNIE
Szkolenie jest dostępne bezpłatnie dla Klientów wybranych produktów Wolters Kluwer
Cena
49,00 zł/ os netto
(60,27 zł/os brutto)

Ustawą z 11.08.2021 r. zmieniono między innymi przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Dodano regulacje dotyczące indywidualnego rozliczania mieszkańców poszczególnych lokali z segregacji, możliwości odejścia od selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów komunalnych, zapewnienia monitorowania masy odpadów komunalnych, które zostały przekazane do składowania lub termicznego przekształcania, jak również doprecyzowano przepisy w zakresie opłat naliczanych od domków letniskowych. Omawiana nowelizacja w 2022 r. bez wątpienia wymusi kolejne zmiany w gminnych systemach gospodarki odpadami.

 

Podczas szkolenia ekspert omówi zmiany wprowadzone do ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w 2021 r. oraz skupi się na zmianach wprowadzonych do ustawy z dniem 1 stycznia 2022 r. Webinar kierowany jest do wszystkich podmiotów biorących udział w gospodarowaniu odpadami komunalnymi, zwłaszcza pracowników gmin i właścicieli nieruchomości, w tym lokalowych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Program:

 

 1. Zmiany wprowadzone w 2021 r. i zmiany wprowadzone z dniem 1 stycznia 2022 r.
 2. Obowiązki właścicieli lokali w budynku wielolokalowym oraz obowiązki wytwórców odpadów komunalnych.
 3. System indywidualnego rozliczania obowiązku segregowania odpadów w przypadku budynków wielolokalowych.
 4. Zezwolenie na łączne zbieranie odpadów tworzyw sztucznych, metali, opakowań wielomateriałowych oraz szkła.
 5. Sposób naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy.
 6. Zmiany w zakresie obowiązków sprawozdawczych.

Prelegenci

Prelegenci

Michał Bursztynowicz

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego; członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu; ekspert LEX Budownictwo i LEX Ochrona Środowiska; posiada wieloletnie doświadczenie w organie administracji architektoniczno-budowlanej drugiej instancji; w pracy zawodowej zajmuje się także gospodarką nieruchomościami oraz zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska, w szczególności gospodarowania odpadami; prowadzi szkolenia z zakresu prawa budowlanego i postępowania administracyjnego w jednostkach samorządu terytorialnego; autor publikacji z zakresu prawa budowlanego i prawa administracyjnego.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 7 grudnia 2021r. o godz. 10:00. Potrwa 2 godziny, max 135 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
|- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox
- wtyczka Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

LEX Ochrona Środowiska Standard, Optimum i Premium, LEX Urząd i LEX Urząd Premium, Urząd i Obywatele Standard, Optimum i Premium 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
07.12.2021 , 10:00
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa:
2021-12-07 r.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com