Szkolenie online

Greenwashing - czy można mu zapobiec?

Greenwashing - czy można mu zapobiec?
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Greenwashing często kojarzy się z branżą spożywczą lub odzieżową ale jest dość powszechnym zjawiskiem i wiele podmiotów wykorzystuje modę na ekologię by zyskać przewagę konkurencyjną. Zjawisko to jest też niestety obecne na rynku kapitałowym i podobnie jak misseling nie ma definicji, ale może przybierać różne formy i występować na różnych etapach, nie tylko oferowania produktu ale też samego podmiotu. Wraz z pojawianiem się produktów promujących zrównoważone inwestycje (ESG) – na przykład w kontekście środowiskowym i socjalnym – klienci na rynku finansowym mogą być narażeni na ryzyko wprowadzenia w błąd jeśli zdecydują się na nabycie takich aktywów określanych jako zrównoważone.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Co warunkuje greenwashing
2. Próba zdefiniowania zjawiska greenwashing
3. Etapy greenwashing
4. Różne przyczyny greenwashing
5. Greenwashing w różnych produktach finansowych
6. Stanowiska regulatorów - FCA, BaFin, SEC, ESMA
7. Skutki greenwashing i sposoby zapobiegania

 

 

Szkolenie jest skierowane w szczególności do:

• pracowników działów compliance i działów prawnych instytucji finansowych;
• pracowników działów obsługi klienta, pracowników tworzących produkty i strategie marketingowe w instytucjach finansowych;
• pracowników działających w obszarach przygotowujących strategie działania podmiotów oraz komunikację do inwestorów.

Cele

Cele

Celem szkolenia jest przybliżenie tematyki greenwashing i wyjaśnienie jakie formy może on przybierać po to by móc go identyfikować i zapobiegać.

Prelegenci

Prelegenci

Marta Jedlińska

Posiada prawie 25 letnie doświadczenie w Compliance w różnych obszarach biznesowych instytucji finansowych: w bankowości prywatnej, korporacyjnej i inwestycyjnej. Przez wiele lat pracowała jako Dyrektorka Biura Zgodności w Deutsche Bank Polska S.A. Koordynowała też w ramach Grupy DB pracę zespołów Compliance EMEA przy wdrażaniu standardów grupowych Deutsche Bank i regulacji europejskich(w tym MiFID II). W BNP Paribas Bank Polska S.A. odpowiedzialna była za zarządzanie ryzykiem braku zgodności w zakresie integralności rynków kapitałowych i ochrony praw klientów. Marta Jedlińska jest od 2014 r członkinią Komisji Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich i współautorką rekomendacji Komisji, w tym ostatniej dotyczącej kształtowania kultury etycznej w bankach. Obecnie pracuje w Societe Generale Oddział w Polsce, gdzie kieruje Departamentem Compliance i również odpowiada za wdrażanie zagadnień ESG.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 24 lutego 2023r. o godz. 10:00. Potrwa 1,5h.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

Kancelaria Standard/Optimum/Premium

Dział Prawny Standard/Optimum/Premium

Banki Standard/Premium

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com