Szkolenie online

Kwalifikowalność VAT w projektach unijnych w JST

Kwalifikowalność VAT w projektach unijnych w JST
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Kwalifikowalność podatku VAT jest jednym z najistotniejszych aspektów realizacji projektów korzystających z dofinansowania ze środków unijnych. Nieprawidłowości w tym zakresie skutkować mogą, zarówno koniecznością zwrotu części dofinansowania wraz odsetkami, jak i odpowiedzialnością karną. Szkolenie poruszać będzie aktualne problemy w tym zakresie, w szczególności związane z istniejącymi obecnie rozbieżnymi stanowiskami, co do zasad częściowych odliczeń podatku VAT naliczonego i ich wpływem na możliwość uznania podatku VAT za wydatek kwalifikowalny. Szkolenie skierowane jest do skarbników, a także pracowników jednostek samorządu i ich jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe oraz realizację projektów inwestycyjnych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Ramy prawne kwalifikowalności podatku VAT w projektach unijnych
  2. Stanowisko Komisji Europejskiej z 14.07.2017 r. a przepisy polskiej ustawy o VAT
  3. Kwalifikowalność VAT w projektach, gdzie VAT podlega odzyskaniu w części:
    • konsekwencje rozbieżności stanowisk w sprawie zasad stosowania tzw. prewspółczynnika
    • konsekwencje rozbieżności stanowisk w sprawie zasad uznawania sprzedaży za niepodlegającą lub zwolnioną z VAT
  4. Interpretacje indywidualne i zakres wynikającej z nich ochrony prawnej
  5. Korekta wieloletnia podatku VAT naliczonego a możliwość uznania podatku VAT za wydatek kwalifikowalny
  6. Opinia Szefa KAS z 17.08.2017 r. i skutki jej stosowania przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Prelegenci

Prelegenci

Agnieszka Bieńkowska

Doradca podatkowy, partner w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Posiada 20-letnie doświadczenie w doradztwie z zakresu podatku VAT; uznany w kraju ekspert z zakresu doradztwa na rzecz jednostek sektora finansów publicznych. Reprezentuje samorządy w sporach z organami podatkowymi, doradza przy przekształceniach oraz planowaniu i realizacji inwestycji, wspomaga samorządy w bieżących rozliczeniach podatków, w tym w kwestiach związanych z rozliczeniami podatku VAT w projektach unijnych. 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 24 maja 2019r. o godzinie 14:00. 
 

Zapisy prowadzone są do godziny 13:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Vademecum Głównego Księgowego Administracja Gold; Vademecum Głównego Księgowego Gold/Platinum ;Vademecum Głównego Księgowego Oświata Gold; Księgowość Optimum/Premium/Standard; Księgowość w Administracji Optimum/Standard
 

 

WAŻNE!
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com