Szkolenie online

Nadużycia finansowe w projektach unijnych współfinansowanych w ramach Nowej Perspektywy UE na lata 2014–2020

Nadużycia finansowe w projektach unijnych współfinansowanych w ramach Nowej Perspektywy UE na lata 2014–2020
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Realizacja projektów finansowych ze środków Unii Europejskiej poza niewątpliwymi korzyściami wiąże się jednocześnie z różnymi zobowiązaniami oraz odpowiedzialnością za prawidłowy, zgodny z prawem krajowym i wspólnotowym, jak również zasadami danego programu przebieg projektu.

Każdy z beneficjentów doskonale wie, że samo pozyskanie dotacji unijnej to dopiero połowa sukcesu. Co ważne, należy odróżnić błędy i różnego rodzaju nieprawidłowości, które mogą pojawić się w trakcie realizacji projektu od nadużyć finansowych.

W trakcie szkolenia postaramy się przybliżyć tematykę nadużyć oraz nieprawidłowości związanych  z realizacją projektów, podając praktyczne przykłady oraz wskazując ewentualne konsekwencje prawne naruszeń.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Czym jest „nieprawidłowość”, a czym „nadużycie finansowe”;
  2. Nadużycia finansowe i nieprawidłowości związane z realizacją projektów unijnych (praktyczne przykłady);
  3. Nadużycia finansowe i nieprawidłowości związane z udzielaniem zamówień publicznych w ramach projektów unijnych (praktyczne przykłady);
  4. Konsekwencje prawne nadużyć finansowych lub nieprawidłowości (dla podmiotów realizujących projekty oraz osób zaangażowanych w realizację projektów):
  • korekty finansowe,
  • dyscyplina finansów publicznych,
  • odpowiedzialność przewidziana w prawie zamówień publicznych,
  • odpowiedzialność karna;
  1. Instytucje zaangażowane w system przeciwdziałania nadużyciom finansowym - porady w jaki sposób unikać i przeciwdziałać nadużyciom i nieprawidłowościom.

Prelegenci

Prelegenci

Paweł Sendrowski

Radca prawny, wspólnik zarządzający w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej. Specjalizuje się w kilku powiązanych ze sobą dziedzinach prawa: zamówieniach publicznych, dyscyplinie finansów publicznych oraz w zakresie prawidłowego wydatkowania środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Zamówieniami publicznymi zawodowo zajmuje się od 2006 roku.
Wraz ze wspólnikiem Bartoszem Kozłowskim od 2014 roku prowadzi z ramienia Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju kontrolę postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, finansowanych ze środków zewnętrznych, w tym środków z Unii Europejskiej. Jego klientami są zarówno przedsiębiorcy, jak i jednostki publiczne. 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 27 czerwca 2019r. o godzinie 13:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 12:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Vademecum Głównego Księgowego Administracja Gold; Vademecum Głównego Księgowego Gold/Platinum; Vademecum Głównego Księgowego Oświata Gold; Księgowość Optimum/Premium/Standard; Księgowość w Administracji Optimum/Standard
 

 

WAŻNE!
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com