Szkolenie online

Najnowsze zmiany w zakresie prawa karnego oddziałujące na sektor finansowy

Najnowsze zmiany w zakresie prawa karnego oddziałujące na sektor finansowy
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W ostatnich kilkunastu miesiącach doszło do licznych zmian w przepisach karnych, które mogą zainteresować sektor finansowy. Część z nich odnosi się wprost do tej branży (np. zmiany w zakresie sankcji za obrót instrumentami finansowymi bez zezwolenia). Natomiast co do niektórych z tych zmian, to nie odnoszą się one wprost do sektora finansowego, ponieważ ogólnie dotyczą wszystkich uczestników obrotu gospodarczego. Jednak one również powinny zainteresować podmioty działające w tym sektorze, ponieważ w praktyce njak najbardziej mogą się one odnosić także do nich, szczególnie jeżeli prowadzą one działalność w formie spółek prawa handlowego, ponieważ prawo karne w ostatnim czasie intensywnie oddziałuje także na stosunki korporacyjne. Celem szkolenia jest zatem wyjaśnienie, jakie zagrożenia wynikające ze zmian w przepisach prawa karnego są realne, jakie podmioty są na nie szczególnie narażone i jak tymi zagrożeniami zarządzać, aby zminimalizować ryzyko odpowiedzialności karnej.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Zmiany w zakresie trybu ścigania przestępstwa tzw. „karalności bezszkodowej”.
2. Wprowadzenie niewykonania obowiązku naprawienia szkody.
3. Zaostrzenie sankcji za pranie pieniędzy, oszustwo czy obrót instrumentami finansowymi bez zezwolenia, karalną niegospodarność.
4. Wprowadzenie karalności posługiwania się tytułem biegłego rewidenta bez uprawnień.
5. Szerszy zakres dostępu dla służb do informacji finansowych wprowadzony przez „warzywniak”.
6. Zmiany w zakresie blokad rachunków bankowych dodane przez „warzywniak”.
7. Przepisy karne dodane do kodeksu spółek handlowych.
8. Zmiany w katalogu przestępstw skutkujących niemożnością pełnienia funkcji w organach spółek.

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

1. Szeroko rozumianego sektora finansowego – członkowie zarządu, rad nadzorczych, główni akcjonariusze, wspólnicy, dyrektorzy finansowi, maklerzy, doradcy inwestycyjni, compliance oficerowie, działy prawne.
2. Sektora spółek publicznych – zarządy, rady nadzorcze, działy prawne, akcjonariusze.
3. Innych podmiotów nadzorowanych – zarządy, akcjonariusze/udziałowcy, działy prawne
4. Podmiotów nienadzorowanych prowadzących działalność na rynku finansowym lub świadczących usługi na rzecz podmiotów nadzorowanych - zarządy, działy prawne.

Prelegenci

Prelegenci

adw. dr Łukasz Pilarczyk

Adwokat, Starszy prawnik w Dziale Prawa Karnego Kancelarii Filipiak Babicz Legal. Specjalizuje się w prawie karnym i karnym skarbowym. Interesują go przede wszystkim kwestie z pogranicza prawa karnego i cywilnego oraz prawa karnego i administracyjnego. W ramach swojej praktyki zajmował się prowadzeniem spraw karnych związanych m.in. z odpowiedzialnością członków organów spółek kapitałowych, z odzyskiwaniem wierzytelności w toku postępowania karnego oraz z wystawianiem nierzetelnych faktur przez podmioty gospodarcze.
W 2018 roku obronił przygotowaną pod opieką naukową profesora Roberta Zawłockiego rozprawę doktorską pod tytułem „Obowiązek naprawienia szkody w prawie karnym”.
Adiunkt na Uniwersytecie Szczecińskim. Prowadził liczne szkolenia z tematyki odpowiedzialności karnej organizowane przez m.in. „Rzeczpospolitą" i „Puls Biznesu”.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 28 marca 2023r. o godz. 10:00. Potrwa 1,5h.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

 

Banki Standard/Premium

Kancelaria Prawna Standard/Premium/Optimum

Dział Prawny Standard/Premium/Optimum

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com