Szkolenie online
11:00 17.07.2024

Nie tylko DORA, czyli stosowanie NIS2 w sektorze finansowym

Nie tylko DORA, czyli stosowanie NIS2 w sektorze finansowym
BEZPŁATNIE
Szkolenie jest dostępne bezpłatnie dla Klientów wybranych produktów Wolters Kluwer
Cena
99,00 zł/ os netto
(121,77 zł/os brutto)

W czasie szkoleń dotyczących NIS2 i DORA zazwyczaj poprzestaje się na stwierdzeniu, że DORA stanowi lex specialis wobec NIS2, nie oznacza to jednak, że NIS2 nie ma żadnego zastosowania w sektorze finansowym. Podczas tego szkolenia zostanie omówiony precyzyjny zakres zastosowania tych dwóch aktów prawnych do instytucji finansowych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Wprowadzenie – zakres podmiotowy i przedmiotowy DORA i NIS 2
2. Różnice w sposobie i celu legislacji
3. Główne wymogi wynikające z DORA, co do których nie ma zastosowania NIS2
4. Zakres przedmiotowy zastosowanie NIS2 do sektora finansowego

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

  • prawników wewnętrznych pracujących w instytucjach finansowych, tj. instytucjach płatniczych, instytucjach pieniądza elektronicznego, firmach inwestycyjnych, dostawcach usług w zakresie kryptoaktywów, emitentach kryptoaktywów, zarządzających alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, dostawcach usług w zakresie udostępniania informacji, zakładach ubezpieczeń i zakładach reasekuracji, pośrednikach ubezpieczeniowych, pośrednikach reasekuracyjnych i pośrednikach oferujących ubezpieczenia uzupełniające, instytucjach pracowniczych programów emerytalnych, biegłych rewidentów i firmach audytorskich, dostawcach usług finansowania społecznościowego;
  • radców prawnych i adwokatów doradzających instytucjom finansowym w obszarze compliance;
  • pracowników działów IT instytucji finansowych,
  • prawników pracujących w spółkach IT.

Prelegenci

Prelegenci

adw. Katarzyna Szczudlik

Specjalizuje się w doradztwie z zakresu ochrony danych osobowych, prywatności i prawa nowych technologii, szczególnie na rzecz podmiotów z sektora finansowego i FinTech.

Katarzyna ma doświadczenie w obszarze doradztwa prawnego dla podmiotów z sektora telekomunikacyjnego, IT (umowy wdrożeniowe) i usług płatniczych. Opracowuje i wdraża kompleksowe procedury, mechanizmy i dokumentację zapewniającą zgodność działania organizacji z obowiązującymi regulacjami.

Ma doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu umów IT, w tym dotyczących projektów wdrożeniowych, usług chmurowych i licencji oprogramowania. Wspiera instytucje finansowe w zakresie regulacji outsourcingowych.

Interesuje się prawnymi aspektami technologii blockchain i sztucznej inteligencji, zarówno w zakresie aspektów prawnych wykorzystania tych technologii, jak i ich wykorzystania w obszarze usług prawnych.

Katarzyna Szczudlik jest autorem kilkudziesięciu artykułów i opracowań dot. prawa nowych technologii, ochrony danych osobowych i rozwiązywania sporów. Regularnie jest prelegentem na polskich i międzynarodowych konferencjach.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 17 lipca 2024r. o godz. 11:00. Potrwa 90 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 10:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

 

Banki Standard/Premium 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
99,00 zł/ os netto ( 121,77 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
17.07.2024 , 11:00
Czas trwania:
90 minut

Zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa:
2024-07-17 r.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com