dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Nowe postępowanie w sprawach gospodarczych - kluczowe odrębności

Nowe postępowanie w sprawach gospodarczych - kluczowe odrębności
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Trwają intensywne prace nad rządowym projektem zmiany Kodeksu postępowania cywilnego, przewidującym usprawnienie, uproszczenie i przyspieszenie postępowań przed sądami w sprawach cywilnych. Projektowana nowelizacja przewiduje m.in. powrót odrębnego postępowania gospodarczego, zniesionego w 2012 roku. Postępowanie ma być udoskonaloną formą pierwotnej regulacji, pomijającą niepraktyczne rozwiązania i wprowadzającą kilka nowości. Podczas szkolenia omówione zostaną najistotniejsze projektowane zmiany, w tym m.in. kwestie związane z wymogami formalnymi pozwu i odpowiedzi na pozew, koncentracją materiału dowodowego, dopuszczeniem możliwości zawierania umowy dowodowej (nowa umowa procesowa) oraz innymi odrębnościami zarówno względem postępowania dowodowego, jak i całego postępowania ogólnego.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Cel i założenia projektowanej zmiany - stan obecny
  2. Sądy, sprawy i postępowanie gospodarcze
  3. Zakres zastosowania postępowania gospodarczego
  4. Koncentracja materiału dowodowego
  5. Nowe wymogi formalne pozwu i odpowiedzi na pozew
  6. Odrębności w postępowaniu dowodowym- szczególnie dot. świadków
  7. Umowa dowodowa
  8. Wyłączenia przepisów ogólnych
  9. Nowy skutek wyroku sądu I instancji

 

Korzyści

Korzyści

Udział w szkoleniu ma na celu przybliżenie przedmiotu i założeń wynikających z planowanej reformy Kodeksu postępowania cywilnego w zakresie wprowadzenia odrębnej procedury w sprawach gospodarczych. Udział w szkoleniu pozwoli także na zapoznanie się z nowymi obowiązkami sędziego, jak też innych uczestników postępowania.

Prelegenci

Prelegenci

Dariusz Skuza

Radca prawny, Starszy Partner w Kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. W latach 1985-93 był sędzią w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie, z czego przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję Przewodniczącego Wydziału Cywilnego tego sądu. Przez kilka lat pracy w sądzie prowadził wykłady dla aplikantów sądowych. W SK&S pracuje od 1993 roku, a od 1996 roku jest partnerem. Mec. Skuza kieruje praktyką kancelarii w dziedzinie prawa procesowego.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 13 czerwca 2019 r. o godzinie 11:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Omega dla Sądów; LEX Kancelaria Prawna Standard/Optimum /Premium/ Prestige; LEX Omega;  Dział Prawny Optimum/Premium/Standard; Dział Prawny Administracja Standard; Lex Windykacje

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com