Szkolenie online

Nowy Pakiet AML – rewolucja dla instytucji obowiązanych

Nowy Pakiet AML – rewolucja dla instytucji obowiązanych
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Po trwającej niemal trzy lata procedurze legislacyjnej, w maju 2024 r. Rada UE przyjęła unijny pakiet regulacji AML („Pakiet AML”). Niesie on ze sobą istotne zmiany dla instytucji obowiązanych (w tym banków, firm leasingowych i zakładów ubezpieczeń na życie) m.in. ze względu na przeniesienie ich obowiązków do bezpośrednio obowiązującego w Państwach Członkowskich Rozporządzenia AML. Szkolenie stanowi wstęp do serii szkoleń dedykowanych Pakietowi AML. Ma na celu wskazanie, jakie akty prawne się na niego składają, jakie są kluczowe zmiany nimi przewidziane oraz jaki jest harmonogram wejścia w życie i stosowania nowych przepisów.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Tło zmian unijnych regulacji AML.
2. Jakie akty składają się na unijny pakiet AML?
3. Jaki jest harmonogram wejścia w życie i stosowania aktów prawnych składających się na Pakiet AML.
4. Rozporządzenie AMLA - unijny organ ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu oraz jego uprawnienia.
5. Rozporządzenie AML – kluczowe zmiany z lotu ptaka:
a) Zmiany w katalogu instytucji obowiązanych.
b) Ocena ryzyka AML i CFT.
c) Zmiany w zakresie stosowania środków bezpieczeństwa finansowego, w tym weryfikacji struktury wlasnościowej klientów.
d) Polityka względem państw trzecich wysokiego ryzyka.
e) Ograniczenia w korzystaniu z anonimowych instrumentów finansowych.
6. Nowa Dyrektywa AML – główne zmiany.

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

• pracowników komórek AML,
• pracowników komórek compliance
• AML Officerów
• AMLRO
• pracowników działów prawnych w instytucjach obowiązanych

Prelegenci

Prelegenci

dr Magdalena Jaczewska-Żurek

Senior Associate w warszawskim biurze Taylor Wessing. W swojej praktyce koncentruje się na sprawach z zakresu bankowości i finansów, w szczególności obejmujących doradztwo w obszarze regulacji finansowych na rzecz banków, zakładów ubezpieczeniowych, domów maklerskich oraz funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo przygotowuje, wdraża, a także przeprowadza audyty wewnętrzne obejmujące procedury m.in. AML, jak również opracowuje odpowiednie oceny ryzyka.

Łukasz Szymański

Radca prawny i członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Partner w kancelarii Taylor Wessing w Warszawie. Specjalizuje się w doradztwie prawnym dotyczącym rynku finansowego. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz banków, ubezpieczycieli, firm leasingowych, agentów ubezpieczeniowych, firm pożyczkowych czy firm faktoringowych. Jego praktyka koncentruje się na trzech głównych obszarach, którymi zajmują się instytucje finansowe: aspekty regulacyjne (prawo bankowe, prawo ubezpieczeniowe, ochrona konsumentów, AML, usługi płatnicze), reorganizacje i finansowanie strukturyzowane. Regularnie pełni funkcję mediatora w Sądzie Polubownym przy Komisji Nadzoru Finansowego, od 2024 roku jest także arbitrem tego Sądu. Jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, studiował również na Wydziale Prawa Uniwersytetu Katolickiego Pázmány Péter w Budapeszcie. Przez ponad dekadę był wykładowcą w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego, gdzie prowadził zajęcia głównie z zakresu prawa cywilnego i regulacji ochrony konsumentów. Przed dołączeniem do Taylor Wessing pracował w Deloitte Legal, Wardyński & Wspólnicy, K&L Gates oraz w Komisji Nadzoru Finansowego.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 10 lipca 2024r. o godz. 10:00. Potrwa 90 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

 

Banki Standard/Premium

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com