Szkolenie online
12:00 27.10.2023

Opracowywanie i stosowanie wskaźnika referencyjnego WIBOR – stan prawny i orzecznictwo

Opracowywanie i stosowanie wskaźnika referencyjnego WIBOR – stan prawny i orzecznictwo
BEZPŁATNIE
Szkolenie jest dostępne bezpłatnie dla Klientów wybranych produktów Wolters Kluwer
Cena
99,00 zł/ os netto
(121,77 zł/os brutto)

W przestrzeni publicznej trwa ożywiona debata na temat wskaźnika WIBOR. Często podnoszone są zarzuty co do jego niezgodności z prawem, kwestionując tym samym stosowanie wskaźnika WIBOR w umowach kredytowych z konsumentami. W dyskusji nie zawsze jednak przytaczane są wszystkie fakty dotyczące tego wskaźnika. Często przemilcza się zwłaszcza przepisy prawa, które regulują opracowywanie WIBOR-u i istotnie kształtują otoczenie, w jakim wskaźnik ten funkcjonuje. Warto zatem w pełni zapoznać się ze stanem prawnym oraz faktycznym i dopiero w tym świetle ocenić główne zarzuty pod adresem WIBOR zgłaszane w przestrzeni publicznej.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Zagadnienia wstępne związane z rozporządzeniem BMR
2. Wskaźnik WIBOR – definicja i przedmiot pomiaru rynku
3. Metoda WIBOR
4. Obowiązki informacyjne administratora wskaźnika referencyjnego WIBOR
5. Przyczyny reformy wskaźników referencyjnych dokonywanej przez NGR
6. Stosowanie klauzuli zmiennego oprocentowania opartej na wskaźniku WIBOR w umowie kredytu zawieranej z konsumentem

 

Szkolenie jest skierowane w szczególności do: adwokatów, radców prawnych, sędziów, pracowników sektora bankowego, członków organizacji konsumentów, pracowników organów nadzoru nad rynkiem finansowym, pracowników Biura Rzecznika Finansowego

Prelegenci

Prelegenci

male

Tobiasz Nowakowski

Prawnik, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego. Autor ponad 70 publikacji naukowych, w tym zwłaszcza z zakresu prawa cywilnego.

Zbigniew Minda

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Paris I Pantheon-Sorbonne. Przed objęciem stanowiska Prezesa Zarządu GPW Benchmark S.A. kierował Departamentem Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał m.in. za implementację dyrektyw BRRD, MCD, MIFID2, PSD2.  Przez wiele lat związany z Narodowym Bankiem Polskim, w którym zajmował się m.in. obsługą prawną transakcji związanych z zarządzaniem rezerwami dewizowymi.

Uczestniczył w inicjatywach dotyczących edukacji finansowej i rozszerzenia podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych o zagadnienia związane ze znajomością rynków finansowych. Był zaangażowany w prace mające na celu zniesienie barier dla rozwoju FinTech. Brał udział w pracach międzyinstytucjonalnej grupy roboczej dedykowanej opracowywaniu rozwiązań dotyczących kredytów walutowych. 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 27 października 2023r. o godz. 12:00. Potrwa 90 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

Banki Standard/Premium

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
99,00 zł/ os netto ( 121,77 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
27.10.2023 , 12:00
Czas trwania:
90 minut

Zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa:
2023-10-27 r.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com