Szkolenie online

Oszacowanie nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym z uwzględnieniem zmian wynikających z nowelizacji k.p.c. z 9 marca 2023 r.

Oszacowanie nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym z uwzględnieniem zmian wynikających z nowelizacji k.p.c. z 9 marca 2023 r.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Nowelizacja k.p.c. z 9 marca 2023 r. wprowadziła istotne zmiany w zakresie sposobu szacowania nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym. Ustawodawca rozgraniczył wyraźnie oszacowanie, będące jako element opisu i oszacowania czynnością komornika, od operatu szacunkowego sporządzanego przez rzeczoznawcę majątkowego. W art. 948 § 1 k.p.c. w brzmieniu nadanym nowelizacją rozstrzygnięto także, że celem, dla którego sporządzany jest operat szacunkowy, jest oszacowanie nieruchomości przez komornika (a nie licytacja).

Czy w postępowaniu egzekucyjnym z nieruchomości można wykorzystać operat szacunkowy sporządzony dla potrzeb obrotu rynkowego?

Czy komornik ma prawo odstąpić od sporządzenia opisu i oszacowania nieruchomości?

Jakie są najczęstsze błędy związane z opisem i oszacowaniem nieruchomości popełniane przez komorników oraz strony?

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Operat szacunkowy jako podstawa oszacowania nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym

1.1 Możliwość wykorzystania operatu szacunkowego sporządzonego dla potrzeb obrotu rynkowego

1.2 Aktualność operatu szacunkowego

1.3 Zakres informacji zawartych w operacie szacunkowym

 

2. Opis i oszacowanie nieruchomości

2.1 Odstąpienie przez komornika od sporządzenia opisu i oszacowania

2.2 Obwieszczenie o opisie i oszacowaniu

2.3 Przedmiot opisu i oszacowania

2.4 Prawa osób trzecich

2.5 Zaskarżenie opisu i oszacowania

2.6 Dodatkowy opis i oszacowanie

 

Szkolenie jest skierowane w szczególności do: 

  • komorników oraz pracowników kancelarii komorniczych zajmujących się na co dzień problematyką egzekucji z nieruchomości
  • pełnomocników procesowych (radców prawnych i adwokatów) reprezentujących wierzycieli, jak i dłużników w postępowaniach egzekucyjnych dotyczących nieruchomości,
  • sędziów prowadzących sprawy z zakresu postępowania egzekucyjnego,
  • pracowników funduszy sekurytyzacyjnych/kancelarii windykacyjnych zajmujących się dochodzeniem należności w postępowaniu egzekucyjnym

Cele

Cele

W trakcie webinaru radca prawny Michał Mikołajczak poruszy kwestie związane z opisem i oszacowaniem nieruchomości po zmianach wynikających z nowelizacji k.p.c. z 9 marca 2023 r., odwołując się do przykładów zaczerpniętych z praktyki sądowej i egzekucyjnej. Omówione zostaną m.in. zasady szacowania nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego oraz zasady sporządzania opisu i oszacowania przez komornika.

Prelegenci

Prelegenci

Michał Mikołajczak

Radca prawny, współpracownik renomowanych poznańskich kancelarii prawnych. Specjalizuje się w szeroko rozumianej problematyce prawa bankowego, cywilnego oraz egzekucyjnego. Autor publikacji oraz licznych szkoleń (m.in. "Egzekucja z rachunku bankowego", "Prawne formy zabezpieczenia wierzytelności banków", "Księgi wieczyste i hipoteka"). Wieloletni trener Bankowego Ośrodka Doradztwa i Edukacji w Poznaniu.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 22 września 2023r. o godz. 10:00. Potrwa 90 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

Kancelaria Standard/Optimum/Premium

Dział Prawny Standard/Optimum/Premium

Omega dla Sądów

Windykacje

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com