dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Przeciwdziałanie nadużyciu prawa procesowego w związku z reformą KPC

Przeciwdziałanie nadużyciu prawa procesowego w związku z reformą KPC
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Trwają intensywne prace legislacyjne nad rządową reformą postępowania cywilnego. Jedną z kluczowych zmian jest wprowadzenie do porządku prawnego nowej klauzuli generalnej w postaci "nadużycia prawa procesowego". Szkolenie obejmować będzie omówienie w zarysie pojęcia „nadużycia prawa procesowego” oraz projektowanej nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego, wprowadzającej w tym zakresie szereg „rewolucyjnych” rozwiązań. Ich celem jest m.in. właśnie zapobieganie przejawom tzw. „nadużycia prawa procesowego”, polegającym np. na wnoszeniu przez stronę oczywiście bezzasadnych powództw, wielu zażaleń w tej samej kwestii, czy nieuzasadnionych kolejnych wniosków o wyłączenie sędziego, bazujących na tych samych lub podobnych okolicznościach, a prowadzącym często do przewlekłości postępowania. Działania takie mają być traktowane przez sąd w sposób niewpływający na czas trwania postępowania a ponadto mogą skutkować nałożeniem sankcji dla strony nadużywającej danego uprawnienia albo w inny sposób zachowującej się nagannie (możliwość obciążenia kosztami postępowania, zasądzenia odsetek w wyższej wysokości niż ustawowe). 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Klauzula generalna konstrukcji nadużycia prawa procesowego i jej odrębność wobec instytucji nadużycia prawa podmiotowego
  2. Cel i założenia projektowanej zmiany w odniesieniu do konstrukcji nadużycia prawa procesowego
  3. Pismo niebędące pozwem
  4. Pozew oczywiście bezzasadny
  5. Łańcuch zażaleń
  6. Wnioski o wyłączenie sędziego oraz wnioski o sprostowanie, uzupełnienie i wykładnię wyroku
  7. Wnioski o ustanowienie pełnomocnika z urzędu
  8.  Uwagi końcowe

 

Podczas szkolenia omówione zostaną najistotniejsze propozycje zmian dotyczących postępowania cywilnego w zakresie przeciwdziałania nadużyciu prawa procesowego.

Korzyści

Korzyści

Udział w szkoleniu pozwoli na zrozumienie znaczenia prawnego klauzuli nadużycia prawa procesowego i jej odrębności od instytucji nadużycia prawa podmiotowego z art. 5 k.c. Uczestnictwo w webinarium ponadto umożliwi poznanie przedmiotu i celów planowanej reformy Kodeksu postępowania cywilnego w odniesieniu do tej klauzuli. Podczas szkolenia omówione zostaną planowane zmiany, mające najbardziej doniosłe znaczenie dla przeciwdziałania nadużyciu prawa procesowego. Podczas szkolenia przedstawione będą w zarysie nowe obowiązki sędziego oraz innych uczestników postępowania, które mają być wprowadzone reformą.

Prelegenci

Prelegenci

Maciej Plebanek

Adwokat, dr nauk prawnych, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Brytyjskiego Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego pod auspicjami Cambridge University w ramach WPiA UW oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, zakończonych obroną pracy doktorskiej pt. Nadużycie praw procesowych w postępowaniu cywilnym, zredagowanej pod kierunkiem naukowym prof. dr. hab. Tadeusza Wiśniewskiego (sędziego Sądu Najwyższego w stanie spoczynku), współpracownik Kancelarii KKR, Kaźmierczak, Kołodziejczyk, Rewieński w Warszawie, autor publikacji z zakresu postępowania cywilnego, uczestnik konferencji naukowych.  

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 9 maja 2019 r. o godzinie 11:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer - wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com