Szkolenie online

Własność intelektualna, a firma on line w czasach epidemii Covid-19. Jak zabezpieczyć własność intelektualną sklepu internetowego?

Własność intelektualna, a firma on line w czasach epidemii Covid-19. Jak zabezpieczyć własność intelektualną sklepu internetowego?
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Epidemia COVID – 19, a w tym restrykcje związane z możliwością zakupu lub usług stacjonarnie oraz ryzyko zarażenia się w zatłoczonych miejscach powoduje, że klienci częściej decydują się na zakupy online. Mocny wzrost zainteresowania zakupami przez internet jest dużą szansą dla firm, które chcą przenieść swoje produkty lub usługi do przestrzeni online czy dla firm, które chcą rozwinąć czy dostosować już funkcjonujący sklep online do nowych trendów.

Tworzenie czy dostosowanie sklepu internetowego wymaga zgodności regulacyjnej na wielu płaszczyznach. Jedną z płaszczyzn, które należy uwzględnić jest ochrona własności intelektualnej.Szkolnie będzie poświęcone kwestiom zabezpieczenia ochrony własności intelektualnej na stronie internetowej.

 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Webinar jest kierowany do przedsiębiorców prowadzących własne sklepy internetowe jak i do działów prawnych czy działów compliance odpowiedzialnych za monitorowanie zgodności przetwarzanych treści na stronach internetowych. Szkolenie może być również przydatne dla prawników, którzy chcą poszerzyć lub utrwalić swoją wiedze w obszarze ochrony własności intelektualnej.

 1. Co to jest własność intelektualna?
  1. Akty regulujące kwestie własności intelektualnej w Polsce
  2. Dlaczego warto chronić własność intelektualną w Internecie w dobie epidemii COVID - 19
  3. Zmiany w dochodzeniu roszczeń związanych z własnością intelektualną
 2. Co podlega ochronie własności intelektualnej?
  1. Podstawowe pojęcia
  2. Gdzie poszukiwać ochrony
 3. Przejawy własności intelektualnej na stronie internetowej
 4. Jak zadbać o przejawy własności intelektualnej na stronie internetowej? - Checklista audytowa.

Korzyści

Korzyści

Ze szkolenia dowiesz się jak duże znaczenie dla bezpiecznego rozwoju firmy ma własność intelektualna. Poznasz najważniejsze, praktyczne informacje dotyczące praw własności intelektualnej oraz mechanizmy zabezpieczania własności intelektualnej w sklepie internetowym.

Prelegenci

Prelegenci

Radca prawny Monika Susałko

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, własności intelektualnej i przemysłowej, ochronie danych osobowych oraz w prawie gospodarczym, szczególnie prawie spółek. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami i wspieraniu projektów zarządzanych zgodnie z wiodącymi metodykami takimi jak PM BoK, Prince 2 czy Agile. Jest wykładowczynią studiów podyplomowych w zakresie prawnych aspektów zarządzania projektami, ochrony danych osobowych oraz autorskich warsztatów z zakresu zarządzania projektami i ochrony danych osobowych. Doświadczenie zdobywała w kancelariach prawnych oraz jako dyrektor działu prawnego przedsiębiorstwa technologicznego. Jest autorką licznych publikacji, w tym poradnika dla podmiotów z sektora e-commerce zawierającego omówienie przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych – „RODO dla e-commerce”.

Wykształcenie:

 • Ukończone prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego,
 • Ukończone studia podyplomowe z prawa spółek w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Wyższej Handlowej,
 • Certyfikat Prince 2 Foundation.

Aplikant radcowski Patrycja Szurmak

Patrycja specjalizuje się w obszarze ochrony danych osobowych, prawie nowych technologii, własności intelektualnej oraz eCommerce. 

Patrycja swoje doświadczenie zdobywała w międzynarodowej korporacji w dziale prawnym oraz w butikowych polskich kancelariach. W kancelarii Gawroński & Partners od 2017 roku, członek zespołu data protection & IP & IT.

Patrycja bierze udział w złożonych projektach wdrożeniowych RODO, w tym projektach związanych z zapewnieniem wsparcia w zakresie identyfikacji i klasyfikacji incydentu bezpieczeństwa danych oraz przeprowadzenia formalnej oceny skutków dla ochrony danych.  Opracowuje umowy wdrożeniowe na systemy IT, w tym z wykorzystaniem usług cloud computingu. Patrycja bierze udział w projektach związanych prawem własności intelektualnej, w tym opracowuje umowy licencyjne, przenoszące prawa własności intelektualnej oraz umowy w zakresie korzystania z programów komputerowych.

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim, aplikantka Okręgowej Rady Radców Prawnych w Warszawie, w tym udział w rocznej wymianie naukowej na Universitetet i Bergen (UiB) w Norwegii, uczestniczka Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza (IP Centrum).

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 19 czerwca 2020 r. o godzinie 14:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 13:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Nagranie ze szkolenia online będzie dostępne dla wszystkich Użytkowników systemu LEX w ramach nowego, bezpłatnego modułu LEX Alert Koronawirus.

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu LEX.

 

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają LEX Alert Koronawirus

  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com