Szkolenie online

Zmiany w postępowaniach odrębnych w związku z nowelizacją KPC

Zmiany w postępowaniach odrębnych w związku z nowelizacją KPC
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego wprowadza szereg rewolucyjnych rozwiązań, które będą miały fundamentalne znaczenie dla przebiegu postępowania cywilnego. W ramach kompleksowej zmiany procedury cywilnej nowelizacji ulegną także postępowania odrębne. Nowelizacja  przewiduje także powrót odrębnego postępowania gospodarczego, zniesionego w 2012 roku. Postępowanie ma być udoskonaloną formą pierwotnej regulacji, pomijającą niepraktyczne rozwiązania i wprowadzającą kilka nowości, (co zostanie jedynie zasygnalizowane podczas niniejszego szkolenia, ze wzlędu na fakt, że tematyka odrębnego postępowania gospodarczego była przedmiotem oddzielnego szkolenia).

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Cele projektowanej nowelizacji,
  2. Postępowanie uproszczone,
  3. Postępowanie w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych,
  4. Elektroniczne postępowanie upominawcze,
  5. Postępowanie nakazowe i postępowanie upominawcze,
  6. Odrębności postępowania gospodarczego,
  7. Przepisy przejściowe,
  8. Uwagi końcowe.

Korzyści

Korzyści

Udział w szkoleniu pozwoli na poznanie przedmiotu i celów wynikających z reformy postępowania cywilnego w zakresie postępowań odrębnych, tj. postępowania uproszczonego, postępowania w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych, postępowania upominawczego czy nakazowego.

Prelegenci

Prelegenci

Łukasz Warszawski

Senior Associate w zespole Doradztwa Korporacyjnego w Kancelarii Tomczykowski i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp. k.

Radca prawny specjalizujący się w szeroko rozumianym prawie cywilnym, prawie gospodarczym oraz prawie procesowym. Zajmuje się obsługą prawną transakcji fuzji i przejęć oraz bieżącym doradztwem na rzecz podmiotów krajowych, jak i zagranicznych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów korporacyjnych. W ramach swojej wieloletniej praktyki doradzał w projektach transakcyjnych oraz koordynował obsługę prawną projektów w zakresie nabywania i zbywania przedsiębiorstw, ich składników, jak również udziałów i akcji w spółkach kapitałowych, łączenia spółek i ich przekształcania. Zajmował się również przygotowywaniem oraz negocjowaniem warunków biznesowych dużych umów handlowych oraz zabezpieczeniem ich wykonania. Posiada szerokie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców m.in. z sektora IT, e-commerce, a także klientów z branży deweloperskiej, czy motoryzacyjnej. Z sukcesem samodzielnie prowadził postępowania sądowe w sprawach cywilnych i  gospodarczych. Reprezentował również podmioty gospodarcze w postępowaniach egzekucyjnych, upadłościowych i restrukturyzacyjnych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 6 listopada 2019 r. o godzinie 14:00.

 

Zapisy prowadzone są do godziny 13:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer - wymagana rejestracja. 

 

Czas trwania szkolenia: 75 minut. 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com