dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Procedura administracyjno-budowlana po zmianach z pierwszej połowy 2017 r.

Procedura administracyjno-budowlana po zmianach z pierwszej połowy 2017 r.
W dniu 1 stycznia 2017 r. weszła w życie kolejna nowelizacja ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2016 r. poz. 290) wskutek uchwalenia ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców wprowadzającej pakiet ułatwień dla przedsiębiorców w ramach tzw. „100 zmian dla firm”.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Powyższa nowelizacja wprowadziła istotne zmiany w zakresie reglamentacji administracyjnej procesu inwestycyjnego oraz kilku pozostałych najważniejszych zagadnień procesowych i materialnoprawnych Prawa budowlanego. Opanowanie powyższego materiału stanowi niezbędny warunek sprawnego poruszania się po meandrach prawnych, pozwalający uniknąć błędów i pułapek czyhających na uczestników procesu budowlanego.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer Polska, którzy posiadają przynajmniej jeden z produktów: Serwis Budowlany Silver/Gold/Platinum, LEX Navigator Prawa Budowlanego, Budownictwo Optimum/Premium, Biblioteka Budownictwa i Nieruchomości, LEX Samorząd Terytorialny, LEX Samorząd Terytorialny Plus, LEX Gamma Biznes, Urząd i Obywatele Standard/Optimum/Premium. 

Szczegóły szkolenia

Korzyści

Korzyści

Przygotowaliśmy dla Państwa szkolenie, które pozwoli na uporządkowanie wiedzy w tym zakresie, odnosząc się do podstawowych pojęć i relacji między poszczególnymi instytucjami prawa budowlanego. Ponadto podczas szkolenia zostanie omówiony esencjonalnie wpływ procedury administracyjnej oraz jej planowanych zmian na załatwianie spraw z zakresu prawa budowlanego.

 

Zagadnienia, które zostaną omówione podczas szkolenia online:

  • Pojęcie oraz rodzaje robót budowlanych będących przedmiotem regulacji ustawy Prawo budowlane; 
  • Omówienie podstawowych reguł uzyskiwania prawa do rozpoczęcia robót budowlanych w świetle ustawy - Prawo budowlane; 
  • Instytucja pozwolenia na budowę oraz zgłoszenia robót budowlanych w kontekście ostatniej nowelizacji Prawa budowlanego; 
  • Wydawanie zaświadczeń prawotwórczych w sprawach z zakresu Prawa budowlanego; 
  • Kwalifikacja istotnego odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę;
  • Objaśnienie modyfikacji wprowadzonych w zakresie postępowań legalizacyjnych prowadzonych w sprawach samowoli budowlanej;
  • Wpływ procedury administracyjnej uregulowanej w kodeksie postępowania administracyjnego oraz jej planowanych zmian na załatwianie spraw z zakresu Prawa budowlanego.

Prelegenci

Prelegenci

Filip Wasilewski

Radca prawny z dużym doświadczeniem w sektorze publicznym, prowadzący kancelarię prawną we Wrocławiu, specjalizuje się w obsłudze prawnej procesu inwestycyjnego. Autor licznych opinii, artykułów i komentarzy z zakresu prawa budowlanego. 

Odbiorcy

Odbiorcy

Szkolenie przeznaczone jest dla projektantów, inwestorów, pracowników organów administracji publicznej oraz prawników zabezpieczających proces inwestycyjny od strony administracyjnoprawnej. 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie on-line odbędzie się 5 czerwca 2017r. o godzinie 10:00. 

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer Polska, którzy posiadają przynajmniej jeden z produktów: Serwis Budowlany Silver/Gold/Platinum, LEX Navigator Prawa Budowlanego, Budownictwo Optimum/Premium, Biblioteka Budownictwa i Nieruchomości, LEX Samorząd Terytorialny, LEX Samorząd Terytorialny Plus, LEX Gamma Biznes, Urząd i Obywatele Standard/Optimum/Premium. 

 

WAŻNE

Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Agnieszka Koziarek, agnieszka.koziarek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com