dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze

Rekomendacje do reformy prawa upadłościowego i naprawczego w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłości konsumenckiej

Rekomendacje do reformy prawa upadłościowego i naprawczego w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłości konsumenckiej
Poruszone zostaną zagadnienia z prawa upadłościowego i naprawczego wraz z prezentacją opracowanych w grudniu 2012 roku rekomendacji do reformy puin.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z najistotniejszymi rekomendacjami do reformy prawa upadłościowego i naprawczego, ze szczególnym uwzględnieniem opracowanych założeń w zakresie umożliwienia przedsiębiorcą skorzystania z większego wachlarza procedur restrukturyzacyjnych. 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 • Czy przepisy prawa upadłościowego i naprawczego wymagają zmian? Ocena dotychczasowych rozwiązań w zakresie praktycznego funkcjonowania postępowań naprawczych, układowych i wstępnego zgromadzenia wierzycieli.
 • Identyfikacja przyczyn takiego stanu rzeczy.
 • Podstawowe założenia rekomendacji w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw.
  • Restrukturyzacja zamiast likwidacji.
  • Skuteczna restrukturyzacja.
  • Prawo upadłościowe nie stygmatyzuje przedsiębiorców.
  • Prostota (odformalizowanie) postępowań.

 • Podstawa prawna i termin wszczęcia postępowań restrukturyzacyjnych i postępowania upadłościowego - nowa definicja niewypłacalności.
 • Przewidywane rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych i ich charakterystyka.
  • uproszczone postępowania układowe - postępowanie w przedmiocie zatwierdzenia układu i przyspieszone postępowanie układowe;
  • postępowanie układowe;
  • postępowanie sanacyjne;
  • układ upadłościowy.

 • Nowy obraz upadłości konsumenckiej - otwarcie prawnych możliwości oddłużenia osób fizycznych.
 • Ocena dotychczasowych prac i perspektywy wprowadzenia niniejszych propozycji.

Prelegenci

Prelegenci

male

Janusz Płoch

Sędzia, Przewodniczący VIII Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i naprawczych Sądu Rejonowego dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie; Przewodniczący Sekcji Prawa Upadłościowego Instytutu Allerhanda w Krakowie; Przewodniczący powołanego w kwietniu 2012 roku przez Ministra Sprawiedliwości zespołu ekspertów nad opracowanie rekomendacji do reformy prawa upadłościowego i naprawczego.

Odbiorcy

Odbiorcy

Szkolenie prowadzone w formie panelu wykładowo-dyskusyjnego adresowane jest do Instytucji i osób z kręgu kadry zarządzającej, nadzorczej, prawników i ekonomistów, zainteresowanych planowanymi zmianami przepisów prawa upadłościowego i naprawczego, celem ewentualnego przygotowania sposobów działania w razie wprowadzenia proponowanych modyfikacji przepisów.


   

 

 

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com