Szkolenie online

Rozliczenie potencjalnie nieważnej umowy kredytu a obowiązek zwrotu kosztów poniesionych z tytułu ubezpieczeń jego spłaty

Rozliczenie potencjalnie nieważnej umowy kredytu a obowiązek zwrotu kosztów poniesionych z tytułu ubezpieczeń jego spłaty
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Problem kredytów frankowych i rozliczenia skutków potencjalnej nieważności tych umów sięga głębiej niż dotychczas odnotowano w orzecznictwie i literaturze na ten temat. Kredyty są dzisiaj o wiele bardziej skomplikowaną "strukturą" niż mogłoby się wydawać. Na koszt kredytu składają się nie tylko odsetki i tradycyjnie pojmowane prowizje bankowe, ale także coraz więcej składników wynikających z łączonej dystrybucji umów o usługi finansowe - w tym właśnie ubezpieczeń.

Tymczasem zabezpieczenie kredytu w drodze ubezpieczeń - zarówno majątkowych jak i osobowych, stanowi od lat standardowy i pożądany przez organy nadzoru sposób ograniczenia ryzyka bankowego. W praktyce obrotu wykorzystywano jednak nie tylko różne typy ubezpieczeń stanowiących prawne zabezpieczenie spłaty kredytu ale także różny rodzaj ich finansowania.

Celem szkolenia będzie usystematyzowanie tego zagadnienia wobec konieczności rozliczenia poniesionych kosztów ubezpieczeń w związku z potencjalną nieważnością umowy kredytu. Jest to zagadnienie niezwykle aktualne w kontekście rosnącej liczby procesów dotyczących kredytów frankowych i zapadających coraz częściej orzeczeń unieważniających te umowy.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Agenda:

 

1. Ubezpieczenie jako zabezpieczenie spłaty kredytu - rodzaje ubezpieczeń wykorzystywanych w obrocie wraz z dystrybucją kredytów frankowych

2. Ubezpieczenie ryzyka własnego banku (ubezpieczenie kredytu sensu stricto) a ubezpieczenie ryzyk kredytobiorcy 

3. Koszt ubezpieczenia z prawnego punktu widzenia - składka ubezpieczeniowa czy prowizja bankowa? 

4. Potencjalna abuzywność klauzul indeksacyjnych/denominacyjnych a rozliczenie kosztów ubezpieczeń kredytu:

  • Potencjalna nieważność umowy a rozliczenie stron z tytułu poniesionych kosztów ubezpieczenia
  • Potencjalna modyfikacja sposobu wykonania umowy a rozliczenie stron z tytułu poniesionych kosztów ubezpieczenia

Prelegenci

Prelegenci

Dawid Rogoziński

Prawnik, pracownik naukowo-dydaktyczny w Pracowni Prawa Ubezpieczeniowego, Katedrze Prawa Cywilnego WPiA Uniwersytetu Gdańskiego, członek Komisji ds. Promocji, marketingu i wykonywania zawodu przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, sekretarz Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Prawników Ubezpieczeniowych AIDA.

Stały prelegent i prowadzący szkolenia dla prawników, brokerów ubezpieczeniowych i innych podmiotów z rynku finansowego, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz przedsiębiorstw działających w obszarach IT i marketingu.

Autor specjalistycznych komentarzy praktycznych LEX Banki i windykacje (Wolters Kluwer), publikacji naukowych z zakresu prawa finansowego i konsumenckiego, współautor Raportu Doradczego Komitetu Naukowego przy Rzeczniku Finansowym: "Nieprawidłowości na rynku finansowy a ochrona konsumenta".

Od ponad 3 lat naukowo i zawodowo zajmujący się m.in. problematyką kredytów waloryzowanych kursem waluty obcej.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 17 września 2021r. o godz. 14:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 13:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

LEX Banki Standard, LEX Banki Premium, LEX Omega dla Sądów, LEX Kancelaria Standard/Optimum/Premium, Dział Prawny Standard/Optimum/Premium 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com