Szkolenie online

Zgłoszenie wierzytelności za pośrednictwem KRZ – jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości prawnej?

Zgłoszenie wierzytelności za pośrednictwem KRZ – jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości prawnej?
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W dniu 1 grudnia 2021 r. weszła w życie ustawa z dnia 6 grudnia 2018 r. o Krajowym Rejestrze Zadłużonych, która spowodowała elektronizację postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Oznacza to, że obieg korespondencji (sporządzania, podpisywanie, wysłanie i doręczenia pism i dokumentów oraz orzeczeń sądowych), a także prowadzenie akt tych postępowań odbywa się obecnie wyłącznie za pośrednictwem systemu KRZ. Nowy system, pomimo roku obowiązywania, nadal jednak budzi liczne wątpliwości nie tylko związane z obsługą systemu (brak intuicyjności, wiele błędów), ale również dostosowaniem obecnych regulacji do nowej, cyfrowej rzeczywistości.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Zgłoszenie wierzytelności a założenie konta osoby fizyczne lub podmiotu korporacyjnego
 2. Zgłoszenie wierzytelności – uwagi ogólne;
 3. Osoby wykluczone cyfrowo;
 4. Zgłoszenie wierzytelności dokonywane za pośrednictwem KRZ;
 5. Wezwanie do uzupełnienie braków formalnych zgłoszenia wierzytelności;
 6. Zwrot zgłoszenia wierzytelności;
 7. Skarga na zarządzenie syndyka o zwrocie zgłoszenia wierzytelności.

 

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

 • prawników;
 • doradców restrukturyzacyjnych;
 • pracowników firm windykacyjnych;
 • pracowników banków oraz firm leasingowych;
 • pracowników urzędów, instytucji państwowych i samorządowych.

Cele

Cele

Celem szkolenia jest przybliżenie tematyki związanej ze zgłaszaniem wierzytelności za pośrednictwem systemu KRZ. Praktyczny wymiar szkolenia umożliwi słuchaczom nie tylko uzyskanie szerokiej wiedzy teoretycznej, ale również zdobycie i rozwinięcie fachowej wiedzy zawodowej, umożliwiającej prawidłowe reakcje na sytuacje występujące w toku procedury zgłaszania wierzytelności. Omówimy krok po kroku, jak założyć konto w Systemie KRZ, a następie jak sporządzić i wysłać zgłoszenie wierzytelności oraz jak zareagować na wezwanie syndyka do uzupełnienia braków formalnych zgłoszenia.

 

Prelegenci

Prelegenci

Bartosz Sierakowski

Radca prawny oraz kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, wspólnik w kancelarii Zimmerman Sierakowski i Partnerzy oraz wiceprezes zarządu spółki Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. Specjalizuje się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym oraz postępowaniu cywilnym i egzekucyjnym.
Wykłada prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne na studiach podyplomowych na Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców i instytucji finansowych z zakresu ww. dziedzin prawa.
Jest autorem i współautorem licznych artykułów i publikacji książkowych z zakresu prawa upadłościowego, restrukturyzacyjnego i egzekucyjnego. Prowadzi badania nad efektywnością postępowania upadłościowego, swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół zagadnienia tzw. zobowiązań masy upadłości. Prelegent na wielu ogólnopolskich konferencjach i szkoleniach poświęconych zagadnieniom dotyczącym niewypłacalności.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 6 grudnia 2022r. o godz. 14:00. Potrwa 1,5h.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 13:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

Kancelaria Standard/Optimum/Premium

Dział Prawny Standard/Optimum/Premium

Omega dla Sądów

Banki Standard/Premium

Windykacje 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com