Szkolenie online

Zmiany w zakresie kosztów sądowych w związku z reformą postępowania cywilnego

Zmiany w zakresie kosztów sądowych w związku z reformą postępowania cywilnego
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Projektowana nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego wprowadza szereg rewolucyjnych rozwiązań, które będą miały fundamentalne znaczenie dla przebiegu postępowania cywilnego. W ramach planowanej kompleksowej zmiany procedury cywilnej daleko idącej nowelizacji ma ulec także ustawa z 28 lipca 2005 roku o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (UKSC). Podczas szkolenia omówione zostaną najistotniejsze propozycje zmian dotyczących kosztów sądowych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Cele projektowanej nowelizacji.
 2. Zmiany dotyczące zasad ogólnych, w tym m.in.:
 • wprowadzenie obowiązkowej opłaty od pisma zawierającego oświadczenie
  o rozszerzeniu powództwa.
 • wprowadzenie obowiązkowej opłaty od wniosku o uzasadnienie orzeczenia.
 • opłata od pozwu oczywiście bezzasadnego.
 1. Stawki opłat sądowych:
 • nowe rodzaje i wysokość opłat w sprawach majątkowych.
 • opłaty w postępowaniu nakazowym.
 • opłaty od wniosków o zawezwanie do próby ugodowej.
 1. Opłaty w sprawach z zakresu prawa pracy oraz w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych i w sprawach odwołań rozpoznawanych przez sąd pracy i ubezpieczeń społecznych od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej i skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia.
 2. Opłaty od wniosków o zabezpieczenie roszczenia.
 3. Uproszczenie podsystemu opłat kancelaryjnych.
 4. Ograniczenie zwrotów opłat sądowych.
 5. Opłaty w sprawach gospodarczych.
 6. Opłaty w sprawach o ochronę własności intelektualnej.
 7. Ujednolicenie opłat w postępowaniach przed sądem ochrony konkurencji i konsumentów.
 8. Poszerzenie podstawy zwolnienia osoby fizycznej od kosztów sądowych oraz nowe zasady zwalniania spółek handlowych od kosztów sądowych.
 9.  Przyznawanie należności.
 10. Przepisy przejściowe.
 11. Uwagi końcowe.

Korzyści

Korzyści

Udział w szkoleniu pozwoli na poznanie przedmiotu i celów wynikających z planowanej reformy postępowania cywilnego w zakresie zmian dotyczących zasad oraz trybu pobierania kosztów sądowych w sprawach cywilnych. Dzięki szkoleniu uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania i wątpliwości związane z nowelizacją KPC i UKSC.

Prelegenci

Prelegenci

Łukasz Warszawski

Senior Associate w zespole Doradztwa Korporacyjnego w Kancelarii Tomczykowski i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp. k.

Radca prawny specjalizujący się w szeroko rozumianym prawie cywilnym, prawie gospodarczym oraz prawie procesowym. Zajmuje się obsługą prawną transakcji fuzji i przejęć oraz bieżącym doradztwem na rzecz podmiotów krajowych, jak i zagranicznych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów korporacyjnych. W ramach swojej wieloletniej praktyki doradzał w projektach transakcyjnych oraz koordynował obsługę prawną projektów w zakresie nabywania i zbywania przedsiębiorstw, ich składników, jak również udziałów i akcji w spółkach kapitałowych, łączenia spółek i ich przekształcania. Zajmował się również przygotowywaniem oraz negocjowaniem warunków biznesowych dużych umów handlowych oraz zabezpieczeniem ich wykonania. Posiada szerokie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców m.in. z sektora IT, e-commerce, a także klientów z branży deweloperskiej, czy motoryzacyjnej. Z sukcesem samodzielnie prowadził postępowania sądowe w sprawach cywilnych i  gospodarczych. Reprezentował również podmioty gospodarcze w postępowaniach egzekucyjnych, upadłościowych i restrukturyzacyjnych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 11 lipca 2019 r. o godzinie 11:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Omega dla Sądów; LEX Kancelaria Prawna Standard/Optimum /Premium/ Prestige; LEX Omega; Dział Prawny Optimum/Premium/Standard; Dział Prawny Administracja Standard, Lex Windykacje

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com