dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Zmiany w zakresie kosztów sądowych w związku z reformą postępowania cywilnego

Zmiany w zakresie kosztów sądowych w związku z reformą postępowania cywilnego
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Projektowana nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego wprowadza szereg rewolucyjnych rozwiązań, które będą miały fundamentalne znaczenie dla przebiegu postępowania cywilnego. W ramach planowanej kompleksowej zmiany procedury cywilnej daleko idącej nowelizacji ma ulec także ustawa z 28 lipca 2005 roku o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (UKSC). Podczas szkolenia omówione zostaną najistotniejsze propozycje zmian dotyczących kosztów sądowych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Cele projektowanej nowelizacji.
 2. Zmiany dotyczące zasad ogólnych, w tym m.in.:
 • wprowadzenie obowiązkowej opłaty od pisma zawierającego oświadczenie
  o rozszerzeniu powództwa.
 • wprowadzenie obowiązkowej opłaty od wniosku o uzasadnienie orzeczenia.
 • opłata od pozwu oczywiście bezzasadnego.
 1. Stawki opłat sądowych:
 • nowe rodzaje i wysokość opłat w sprawach majątkowych.
 • opłaty w postępowaniu nakazowym.
 • opłaty od wniosków o zawezwanie do próby ugodowej.
 1. Opłaty w sprawach z zakresu prawa pracy oraz w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych i w sprawach odwołań rozpoznawanych przez sąd pracy i ubezpieczeń społecznych od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej i skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia.
 2. Opłaty od wniosków o zabezpieczenie roszczenia.
 3. Uproszczenie podsystemu opłat kancelaryjnych.
 4. Ograniczenie zwrotów opłat sądowych.
 5. Opłaty w sprawach gospodarczych.
 6. Opłaty w sprawach o ochronę własności intelektualnej.
 7. Ujednolicenie opłat w postępowaniach przed sądem ochrony konkurencji i konsumentów.
 8. Poszerzenie podstawy zwolnienia osoby fizycznej od kosztów sądowych oraz nowe zasady zwalniania spółek handlowych od kosztów sądowych.
 9.  Przyznawanie należności.
 10. Przepisy przejściowe.
 11. Uwagi końcowe.

Korzyści

Korzyści

Udział w szkoleniu pozwoli na poznanie przedmiotu i celów wynikających z planowanej reformy postępowania cywilnego w zakresie zmian dotyczących zasad oraz trybu pobierania kosztów sądowych w sprawach cywilnych. Dzięki szkoleniu uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania i wątpliwości związane z nowelizacją KPC i UKSC.

Prelegenci

Prelegenci

Łukasz Warszawski

Senior Associate w zespole Doradztwa Korporacyjnego w Kancelarii Tomczykowski i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp. k.

Radca prawny specjalizujący się w szeroko rozumianym prawie cywilnym, prawie gospodarczym oraz prawie procesowym. Zajmuje się obsługą prawną transakcji fuzji i przejęć oraz bieżącym doradztwem na rzecz podmiotów krajowych, jak i zagranicznych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów korporacyjnych. W ramach swojej wieloletniej praktyki doradzał w projektach transakcyjnych oraz koordynował obsługę prawną projektów w zakresie nabywania i zbywania przedsiębiorstw, ich składników, jak również udziałów i akcji w spółkach kapitałowych, łączenia spółek i ich przekształcania. Zajmował się również przygotowywaniem oraz negocjowaniem warunków biznesowych dużych umów handlowych oraz zabezpieczeniem ich wykonania. Posiada szerokie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców m.in. z sektora IT, e-commerce, a także klientów z branży deweloperskiej, czy motoryzacyjnej. Z sukcesem samodzielnie prowadził postępowania sądowe w sprawach cywilnych i  gospodarczych. Reprezentował również podmioty gospodarcze w postępowaniach egzekucyjnych, upadłościowych i restrukturyzacyjnych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 11 lipca 2019 r. o godzinie 11:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Omega dla Sądów; LEX Kancelaria Prawna Standard/Optimum /Premium/ Prestige; LEX Omega; Dział Prawny Optimum/Premium/Standard; Dział Prawny Administracja Standard, Lex Windykacje

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com