Szkolenie online

500+ po zmianach

500+ po zmianach
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Ważność szkolenia on - line pt. "500 + po zmianach" zaplanowanego na 4 czerwca 2019 r. wynika z rewolucyjnej zmiany w przepisach ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2018 r. poz. 2134 z późn. zm.), zwanej dalej także "ustawa", która to zmiana zacznie obowiązywać w porządku prawnym od 1 lipca 2019 r. W nowym stanie prawnym prawo do świadczenia z programu „Rodzina 500 +” będą miały dzieci umieszczone w placówkach opiekuńczo-wychowawczych (do 18. roku życia). Znowelizowana ustawa wprowadza trzymiesięczny termin – liczony od dnia urodzenia dziecka – na złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze na nowo narodzone dziecko. Złożenie wniosku w tym terminie będzie skutkowało przyznaniem omawianego świadczenia z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. Do 30 czerwca 2019 r. świadczenie "500 +" przysługuje – co do zasady – od miesiąca, w którym złożono wniosek. Wskazane wyżej, niektóre elementy nowelizacji wymagają diametralnie innego procedowania wniosków o świadczenia wychowawcze na nadchodzący okres świadczeniowy.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Podczas szkolenia on - line zostanie dokonana analiza głównych zmian w ustawie. Webinarium będzie stanowić narządzie praktyczne, ponieważ zawiera moduł - pytania i odpowiedzi.

 

Szkolenie dedykowane jest dla pracowników obsługujących orany właściwe w procedurze przyznawania 500+ i realizowania wypłat świadczeń wychowawczych, w szczególności ośrodków pomocy społecznej. Zawiera omówienie wybranych, znowelizowanych przepisów ustawy.

 

Ramowa - tematyczna - konwencja webinarium:

 

  • Brak kryterium dochodowego w 500+,
  • Brak decyzji "przyznającej" 500+,
  • Zmiana właściwości organu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania strony,
  • 3 miesięczny termin – liczonego od dnia urodzenia dziecka – na złożenie wniosku
    o świadczenie wychowawcze,
  • Zmiany okresów świadczeniowych,
  • Brak uzależnienia prawa do 500+ od zasądzenia alimentów,
  • Prawo do świadczenia z programu „Rodzina 500+” w postaci dodatku dzieciom umieszczonym w placówkach opiekuńczo-wychowawczych,
  • Zmiany w procedurze administracyjnej w sprawach 500+

Prelegenci

Prelegenci

Michał Bochenek

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studiów doktoranckich w zakresie prawa. Od kilkunastu lat pracownik i kolejno – kierownik, dyrektor w jednostce sektora finansów publicznych. Orzekał w organie wyższego stopnia. Specjalista w zakresie prawa i postępowania administracyjnego, prawa pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych i świadczeń wychowawczych. Autor licznych publikacji naukowych oraz prelegent na konferencjach naukowych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 4 czerwca 2019r. o godzinie 12:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 11:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: 

LEX Pomoc Społeczna

 

WAŻNE!
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com