Szkolenie online

Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzew

Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzew
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Zasadą jest, że usunięcie drzewa lub krzewu wymaga uzyskania zezwolenia. Jednocześnie ustawodawca wprowadził możliwość zastosowania, w przypadkach wymienionych w ustawie o ochronie przyrody, tzw. milczącej zgody. Pomimo, że procedura ta tylko wyjątkowo kończy się wydaniem decyzji administracyjnej, to w praktyce jej prawidłowe przeprowadzenie wcale nie jest takie proste. Szkolenie skierowane jest do pracowników jednostek samorządu terytorialnego prowadzących tzw. postępowania zgłoszeniowe. Znane im przepisy ustawy o ochronie przyrody zostaną omówione z uwzględnieniem ich praktycznego zastosowania oraz problemów, jakie pojawiają się w toku postępowań. Dodatkowo prelegent wyjaśni w jakim zakresie urzędnicy powinni stosować normy Kodeksu postępowania administracyjnego dotyczące milczącej zgody. Przykładowo czy jest możliwość uchylenia sprzeciwu i przekazania sprawy do ponownego rozpatrzenia organowi pierwszej instancji lub czy można stwierdzić nieważność milczącego załatwienia sprawy dotyczącej usunięcia drzewa.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1.          Zgłoszenie jako wyjątek od obowiązku uzyskania zezwolenia

2.          Elementy zgłoszenia i wezwanie do usunięcia braków

3.          Prawidłowe określenie wnioskodawcy

4.          Kwestia ustalenia stron postępowania

5.          Jak powinien wyglądać rysunek określający usytuowanie drzewa

6.          Zasady obliczania terminu na wniesienie sprzeciwu

7.          Zasady przeprowadzania oględzin

8.          Prawidłowy protokół z oględzin

9.          Przesłanki wniesienia sprzeciwu

10.        Sposoby wniesienia sprzeciwu

11.        Doręczenia w postępowaniu zgłoszeniowym

12.        Zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu

13.        Możliwość wydania decyzji kasacyjnej w postępowaniu odwoławczym

14.        Możliwość zastosowania trybów nadzwyczajnych postępowania administracyjnego

Prelegenci

Prelegenci

Michał Bursztynowicz

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego; członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu; ekspert LEX Budownictwo i LEX Ochrona Środowiska; posiada wieloletnie doświadczenie w organie administracji architektoniczno-budowlanej drugiej instancji; w pracy zawodowej zajmuje się także gospodarką nieruchomościami oraz zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska, w szczególności gospodarowania odpadami; prowadzi szkolenia z zakresu prawa budowlanego i postępowania administracyjnego w jednostkach samorządu terytorialnego; autor publikacji z zakresu prawa budowlanego i prawa administracyjnego.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 26 maja 2020 r. o godzinie 11:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Ochrona Środowiska Standard, Optimum, Premium, Prawo Ochrony Środowiska, LEX Urząd, LEX Urząd Premium, Urząd i Obywatele Standard, Optimum, Premium, LEX Budownictwo Standard, Optimum, Premium, Serwis Budowlany Gold i Platinum

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com