Szkolenie online

Agresja w szkole - metody i podstawy prawne radzenia sobie z agresywną postawą uczniów

Agresja w szkole - metody i podstawy prawne radzenia sobie z agresywną postawą uczniów
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Świat, w którym żyjemy pełen jest sprzecznych zdań i postaw tak zróżnicowanych, że przekładają się nie tylko na brak porozumienia, ale na zachowania napastliwe czy wręcz na agresję. Nieobca temu stanowi rzeczy jest również szkoła. Także na poziomie postaw oraz zachowań uczniów. By przeciwstawić się konsekwencji takiego stanu rzeczy, warto znać przepisy prawne pozwalające nam się ochronić przed skutkami agresji. Warto też wiedzieć w jaki sposób kreować prawo wewnątrzszkolne, by budować przestrzeń, w której zachowania naganne nie tylko nie są akceptowane, ale wręcz nie są dopuszczane czy akceptowane przez większość społeczności szkolnej.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Szkolenie ma na celu dostarczenie informacji na temat podstaw prawnych określających odpowiedzialność uczniów i ich rodziców za naruszenie godności czy tym bardziej nietykalności nauczyciela. Drugi wymiar szkolenia to określenie odpowiedzialności uczniów, ale też osób dorosłych (w tym nauczycieli) zapisane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Trzeci wymiar dotyczy kwestii formułowania przepisów prawa wewnątrzszkolnego - w gruncie rzeczy najbardziej skutecznego aspektu działań ograniczających zachowania agresywne w szkole.

 

Dzięki szkoleniu dowiesz się:

 

– Jaka jest realna ochrona prawna strzegąca nauczyciela przed zachowaniami agresywnymi uczniów

 

– Co rozumiemy pod pojęciem odpowiedzialności uczniów za akty oraz skutki działań agresywnych, których są podmiotami

 

– W jaki sposób postępować w sytuacji pojawiania się przejawów agresji w szkole

 

– Jakie zapisy powinny się znaleźć w wybranych dokumentach prawa wewnątrzszkolnego oraz innych dokumentach regulujących pracę szkoły, które pozwolą skutecznie ograniczyć agresywne zachowania uczniów

 

– Jaka jest odpowiedzialność prawna i obowiązek zaangażowania podmiotów zewnętrznych wobec szkoły w sytuacji wystąpienia na jej terenie agresywnego zachowania uczniów

 

– Czy istnieją skuteczne sposoby radzenia sobie z postawami agresywnymi uczniów w szkole

 

Podczas szkolenia poznasz również procedury tworzenia dokumentacji wewnątrzszkolnej warunkującej stwarzanie przestrzeni szkoły jako środowiska chronionego wobec zachowań agresywnych uczniów.

 

Szkolenie skierowane jest do:

 

– nauczycieli zainteresowanych poznawaniem skutecznych metod radzenia sobie w sytuacjach trudnych

 

– dyrektorów szkół zainteresowanych poznaniem metod zarządzania sytuacjami krytycznymi w swoich organizacjach

Prelegenci

Prelegenci

male

Jarosław Kordziński

ekspert, szkoleniowiec, stały współpracownik "Dyrektora Szkoły". Specjalizuje się m.in. w organizacji pracy szkoły, nadzorze pedagogicznym i zarządzaniu oświatą. Autor licznych projektów, szkoleń oraz artykułów i książek z zakresu nadzoru pedagogicznego, metod pracy wychowawczej, współpracy z rodzicami, planowania i realizacji własnego rozwoju, zarządzania placówkami oświatowymi.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 25 lutego 2020 r. o godzinie 10:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Prawo Oświatowe Standard/Optimum/Premium

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com