Szkolenie online

Pomoc społeczna w stanie epidemii koronawirusa - realia przyznawania świadczeń i udzielania pomocy

Pomoc społeczna w stanie epidemii koronawirusa - realia przyznawania świadczeń i udzielania pomocy
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Ogłoszony stan epidemii, a co za tym idzie, także wprowadzane, nowe rozwiązania prawne w obszarze pomocy społecznej – budzą szereg wątpliwości, które tylko częściowo wyjaśniane są przez organy administracji państwowej. Dodatkowo - nowowprowadzane przepisy i instrukcje podlegają nieustannym modyfikacjom, co utrudnia kierownikom i pracownikom jednostek organizacyjnych pomocy społecznej poruszanie się w gąszczu zmian. Szkolenie ma na celu usystematyzowanie aktualnej wiedzy związanej z udzielaniem świadczeń i pomocy w okresie pandemii koronawirusa. Poruszone zostaną wybrane zagadnienia, w tym rozwiązania przyjmowane w kolejnych odsłonach tzw. tarcz antykryzysowych tj. m.in. na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 poz. 374 ze zm.).

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Zasady i tryb przyznawania świadczeń z pomocy społecznej wobec osób objętych kwarantanną oraz wymagających dodatkowego wsparcia. 
  2. Świadczenia z pomocy społecznej uzależnione od niepełnosprawności - przedłużenie ich ważności. 
  3. Wywiad środowiskowy i kontakt pracownika socjalnego z klientem w stanie epidemii. 
  4. Praca w rodzinach objętych procedurą "Niebieskie Karty" - wytyczne i założenia dla zespołów interdyscyplinarnych oraz grup roboczych. 
  5. Pytania i odpowiedzi

Prelegenci

Prelegenci

Paweł Maczyński

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, starszy specjalista pracy socjalnej, specjalista psychoterapii uzależnień, przewodniczący Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, organizacji członkowskiej IFSW (International Federation of Social Workers ); pracownik nieetatowy i wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego - prowadzi zajęcia dla studentów kierunku praca socjalna jako pracownik dydaktyczny, członek Rady Pomocy Społecznej VII i VIII Kadencji przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 20 maja 2020 r. o godzinie 9:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 8:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Nagranie ze szkolenia online będzie dostępne dla wszystkich Użytkowników systemu LEX w ramach nowego, bezpłatnego modułu LEX Alert Koronawirus.

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu LEX.

 

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają LEX Alert Koronawirus

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com