dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Stypendia i zasiłki szkolne – prorodzinne wsparcie z OPS-ów

Stypendia i zasiłki szkolne – prorodzinne wsparcie z OPS-ów
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają produkt LEX Pomoc Społeczna Premium/Optimum. 

Szczegóły szkolenia

Korzyści

Korzyści

Udzielanie świadczeń pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym – stypendia i zasiłki szkolne - stanowi zadanie własne gminy oraz wpisuje się w realizowaną obecnie strategię wspierania rodzin wychowujących dzieci. Na realizację przedmiotowego zadania gmina otrzymuje dofinansowanie z budżetu państwa.

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej wypełniając zadanie dotyczące udzielania pomocy materialnej dla uczniów w formie stypendiów szkolnych i zasiłków szkolnych opiera się na środkach rezerwy celowej budżetu Państwa, która zwiększa środki na pomoc materialną realizowaną przez gminy. Z tego też względu tak ważne jest prawidłowe wydawanie decyzji administracyjnych przyznających stypendia i zasiłki szkolne.

 

Zauważyć trzeba także, że początek roku kalendarzowego to czas przypadający na kolejny etap refundacji przez OPS-y kosztów ponoszonych przez rodziców na wydatki edukacyjne dziecka.

Prelegenci

Prelegenci

Michał Bochenek

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studiów doktoranckich w zakresie prawa. Były członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach oraz kierownik i dyrektor w jednostce sektora finansów publicznych. Specjalista w zakresie prawa administracyjnego, pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych oraz funduszu alimentacyjnego. Autor licznych publikacji naukowych oraz prelegent na konferencjach naukowych.

Odbiorcy

Odbiorcy

Szkolenie online skierowane jest do pracowników jednostek samorządu terytorialnego, ośrodków pomocy społecznej realizujących wnioski o stypendia i zasiłki szkolne.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 8 lutego 2018 r. o godzinie 10:00. 
 

Zapisy prowadzone są do godziny 09:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają produkt LEX Pomoc Społeczna Premium/Optimum. 

 

WAŻNE
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 0 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com