Szkolenie online

Praktyczne problemy związane z interpretacją miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

Praktyczne problemy związane z interpretacją miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego odgrywają kluczową rolę w systemie gospodarki przestrzennej. Ich treść przesądza o możliwościach zabudowy i zagospodarowania terenu, dlatego też bardzo często wykładnia treści planów wywołuje liczne kontrowersje. Celem szkolenia jest przedstawienie (ogólnie i szczegółowo) głównych występujących problemów przy wykładni planów wraz z propozycjami możliwych ich rozwiązań. Wskazane zostaną materiały, które w określony sposób mogą być wykorzystywane przy wykładni. W ramach szkolenia omówione zostaną również projektowane zmiany w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wprowadzane ustawą o zmianie ustawy - Prawo geodezyjne i kartograficzne.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Kluczowe zasady przy wykładni planu miejscowego: ład przestrzenny i zrównoważony rozwój
  2. Klasyfikacja możliwych niejasności w treści miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
  3. Wybrane konkretne przykłady problemów przy wykładni planów – jak je rozwiązywać i jak jednostkowe rozwiązania odnieść do innych przypadków
  4. Materiały pomocne przy dokonywaniu wykładni (zwłaszcza gminne analizy planistyczne) – jak szeroko można je uwzględniać, kiedy mogą stanowić realny argument dla określonej interpretacji
  5. Projektowane zmiany ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, wynikające z nowelizacji prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz zasad prowadzenia polityki rozwoju.

Prelegenci

Prelegenci

male

Maciej Jacek Nowak

Radca prawny, doktor nauk prawnych, kierownik pracowni Ekonomiki Przestrzennej na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, członek Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN. Autor licznych ekspertyz, publikacji i szkoleń z zakresu prawnych uwarunkowań planowania przestrzennego, prawa nieruchomości, postępowania administracyjnego i sądowo-administracyjnego; posiada doświadczenie praktyczne związane z realizacją inwestycji na szczeblu lokalnym, regionalnym i krajowym.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 13 maja 2020 r. o godzinie 10:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: lex Budownictwo Optimum/Premium/Standard, Urząd i Obywatele, Serwis Budowlany Gold/ Platinum, Gamma Biznes

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com