Szkolenie online

Organizacja komórki audytu w jst

Organizacja komórki audytu w jst
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Instytucja audytu wewnętrznego funkcjonuje w podmiotach publicznych od blisko 20 lat, jednakże obowiązek i sposób jego przeprowadzenia w jednostce samorządu terytorialnego jest uzależniony od kwot ujętych w ich budżecie. Prowadzi to do powstawania wątpliwości związanych z organizacją komórki audytu w jst ze względu na fakt, że lista jednostek zobowiązanych do jego prowadzenia nie jest zamknięta.

Organizacja pracy takiej komórki jest uzależniona od standardów audytu wewnętrznego, których obowiązek stosowania wynika z zapisów ustawy o finansach publicznych.

Szkolenie ma przybliżyć tematykę organizacji komórki audytu wewnętrznego z uwzględnieniem wymogów zarówno przepisów jak i standardów, a także zwrócić uwagę na kwestie wynikające z interpretacji Ministerstwa Finansów oraz codziennej praktyki.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 Podczas szkolenia omówione zostaną takie kwestie jak:

  1. Przepisy związane z prezentowanym tematem.
  2. Limity finansowe określające obowiązek zatrudnienia audytora wewnętrznego.
  3. Kto może być audytorem wewnętrznym.
  4. Usytuowanie komórki audytu wewnętrznego.
  5. Outsourcing usług.

 

 Szkolenie skierowane jest do:

 

  • kierowników jednostek samorządowych,
  • sekretarzy i pracowników samorządowych, którzy na co dzień zajmują się organizacją pracy urzędu,
  • audytorów wewnętrznych, którzy rozpoczynają pracę w komórkach audytu w jst.

Prelegenci

Prelegenci

Katarzyna Lenczyk-Woroniecka

Dyrektor Wydziału Audytu Wewnętrznego w urzędzie marszałkowskim oraz wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Wieloletni praktyk działów księgowych sektora prywatnego, w tym na stanowisku Głównego Księgowego. Członek Zarządu IIA Polska, dyplomowany audytor sektora publicznego (CGAP), certyfikowany audytor Ministerstwa Finansów (698/2004), Internal Quality Assessment/Validator, posiada certyfikat zapewnienia zarządzania ryzykiem (CRMA).
Autorka, m.in. artykułu „Audyt strategii województwa - aspekty praktyczne” w monografii zbiorowej, pt. "Samorząd z perspektywy dwudziestolecia reformy administracyjnej i terytorialnej" oraz publikacji „Audyt wdrożenia systemów klasy EZD” w miesięczniku „IT w Administracji”. Współautorka artykułu „Pojęcie audytu w ustawie o KAS” w miesięczniku „Finanse Publiczne”.
Autorka polskiego tłumaczenia arkuszy do samooceny według metodologii IIA Global z podręcznika Quality Assessment Manual oraz podręcznika IIA Global „Rola audytu w zarządzaniu sektorem publicznym”.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 23 czerwca 2020 r. o godzinie 12:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: 

Urząd 

Urząd Premium

Urząd i Obywatele Standard, Optimum i Premium

 

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com