Szkolenie online

Prowadzenie postępowania administracyjnego w okresie koronawirusa (COVID-19)

Prowadzenie postępowania administracyjnego w okresie koronawirusa (COVID-19)
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Kolejne nowe akty wydawane przez organy administracji rządowej (głownie rozporządzenia) oraz przez Parlament (ustawy), mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) w istotnym stopniu wpływają na tysiące postępowań administracyjnych prowadzonych przez liczne organy administracji publicznej w trybie Kodeksu postępowania administracyjnego. Najwięcej zmian w tym zakresie zostało wprowadzonych nie tyle samą specustawą koroanwirusową, co jej kolejnymi nowelizacjami , które to kolejne niekiedy uchylają rozwiązania przyjęte w poprzednich nowelizacjach. Co jednak przy tym istotne, szereg możliwości prowadzenia postępowania administracyjnego (w tym zdalnego kontaktu ze stronami postępowania administracyjnego) wynika już z dotychczas obowiązujących przepisów prawa procesowego, dotychczas rzadko stosowanych.

 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Niniejsze szkolenie skierowane jest do wszystkich organów administracji publicznej i ich pracowników (pracowników urzędów), którzy na co dzień zajmują się problematyką prowadzenia postępowań w trybie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego, a przy tym ma na celu przybliżenie aktualnie obowiązujących rozwiązań prawnych z zakresu prowadzenia postępowania administracyjnego.

 

 

  • Wprowadzenie
  • Koronawirus a zasady ogólne Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Koronawirus a terminy prowadzenia postępowania (bezczynność i przewlekłość)
  • Koronawirus a zawieszenie terminów przez specustawę koronawirusową
  • Uchylenie zawieszenia terminów
  • Wpływ zawieszenia terminów w przypadku spraw załatwianych w sposób milczący
  • Zdalna komunikacja między organem a stronami postępowania
  • Inne zmiany wynikające z specustawy koronawirusowej wpływające na postępowanie administracyjne
  • Podsumowanie

Prelegenci

Prelegenci

Mateusz Karciarz

Prawnik w Kancelarii Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy sp.k. w Poznaniu, doktorant w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; specjalizuje się w prawie administracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa samorządowego, procedury administracyjnej i sądowoadministracyjnej; w codziennej praktyce zajmuje się prawnymi aspektami funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów komunalnych oraz zagadnieniami prawa ochrony środowiska, tworzenia i funkcjonowania związków międzygminnych, przygotowywania projektów aktów prawa miejscowego czy dostępu do informacji publicznej; prelegent na seminariach i konferencjach poświęconych zagadnieniom prawa samorządowego, autor wielu publikacji dotyczących prawa samorządowego.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 1 czerwca 2020 r. o godzinie 13:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 12:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Nagranie ze szkolenia online będzie dostępne dla wszystkich Użytkowników systemu LEX w ramach nowego, bezpłatnego modułu LEX Alert Koronawirus.

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu LEX.

 

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają LEX Alert Koronawirus

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com