Szkolenie online

Wpływ zmian w aktach prawa powszechnego na obowiązywanie aktów prawa miejscowego

Wpływ zmian w aktach prawa powszechnego na obowiązywanie aktów prawa miejscowego
Narastająca dynamika zmian w prawie oraz częsty brak staranności w redakcji aktów prawnych utrudniają prace legislacyjne samorządu.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W trakcie szkolenia zostaną omówione zależności pomiędzy aktami prawa powszechnego oraz miejscowego, a także sposoby na unikanie nieprzewidzianych konsekwencji zmian w prawie.

Na szkoleniu dowiesz się:

  • kiedy w wyniku zmian w ustawach akt prawa miejscowego utraci moc obowiązującą, a kiedy pozostaje w mocy,
  • jak prawidłowo interpretować Zasady Techniki Prawodawczej
  • jakie konsekwencje mogą płynąć z przeoczenia zmiany bądź uchylenia upoważnienia do wydania aktu prawa miejscowego
  • jak prawidłowo zaplanować prace legislacyjne i zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami zmian w upoważnieniach ustawowych

 

 

 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Upoważnienie do wydania aktu wykonawczego (w tym aktu prawa miejscowego), relacja między ustawą a aktem wykonawczym, niezbędne elementy upoważnienia ustawowego.
  2. Zmiana przepisu zawierającego upoważnienie ustawowe i wpływ zmiany na obowiązywanie aktu prawa miejscowego: kiedy skutkuje utratą mocy przez akt wykonawczy, a kiedy akt wykonawczy pozostaje w mocy.
  3. Wpływ uchylenia przepisu upoważniającego do wydania aktu prawa miejscowego na obowiązywanie tego aktu.
  4. Konsekwencje przeoczenia zmiany bądź uchylenia upoważnienia do wydania aktu wykonawczego.
  5. Współcześnie dostępne możliwości uniknięcia negatywnych skutków przeoczenia zmiany bądź uchylenia upoważnienia do wydania aktu wykonawczego.

Partnerzy

Partnerzy

www.samorzad.LEX.pl

Serwis Samorządowy Wolters Kluwer tworzony jest z myślą o wszystkich osobach, którym bliska jest tematyka samorządową. Na stronie www.samorzad.lex.pl znajdują się informacje przydatne dla pracowników administracji samorządowej oraz radnych jednostek samorządu terytorialnego.

W Serwisie Samorządowym zamieszczamy informację prawną związaną z organizacją i funkcjonowaniem samorządu terytorialnego oraz z zadaniami realizowanymi przez organy samorządu. Tu również znajdą Państwo Aktualności, a także szersze opracowania zagadnień nurtujących środowisko samorządowców.

Na łamach Serwisu Samorządowego publikujemy, koncentrujące się na praktycznych aspektach omawianego zagadnienia, komentarze specjalistów. Znajdujące się w kategorii Sprawy Samorządowe publikacje zawierają konkretne przykłady rozwiązań, jakie mogą być zastosowane przez specjalistę w danej sytuacji. Wskazują także na doktrynalne problemy związane z danym zagadnieniem. Ich zawartość sprawia, że są użyteczne w wielu przypadkach i odpowiadają potrzebom różnych Użytkowników.

W Serwisie Samorządowym znajdą Państwo opisane w przyjazny sposób najnowsze informacje z zakresu szeroko pojętego prawa samorządowego. W kategorii Omówienia zmian w prawie nasi eksperci prezentują Państwu najświeższe informacje dotyczące zmian w prawie. W kategorii Omówienie orzecznictwa codziennie prezentujemy Państwu opracowania najważniejszych orzeczeń dla samorządu terytorialnego.

Kategoria kategorii Pytania i odpowiedzi zawiera wyczerpujące odpowiedzi ekspertów na praktyczne pytania z zakresu prawa administracyjnego, prawa pracy, prawa budowlanego, prawa ochrony środowiska, zamówień publicznych czy ochrony zdrowia. Poruszamy wszystkie najważniejsze tematy związane z działalnością samorządu.

Serwis internetowy to także wybrane ujednolicone akty prawne, teksty orzeczeń wraz z uzasadnieniem, przydatne wzory i glosy. W Serwisie Samorządowym znajdą Państwo również informacje o szkoleniach, konferencjach oraz o promocjach i najlepszych publikacjach branżowych z oferty księgarni Profinfo.pl.

Integrujemy aktywnie środowisko samorządowców – Serwis Samorządowy www.samorzad.lex.pl

Prelegenci

Prelegenci

male

Dominik Kucharski

Radca Prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Specjalizuje się w prawie i postępowaniu administracyjnym, egzekucji administracyjnej oraz w zagadnieniach dotyczących pomocy społecznej, a także praktyk z zakresu zamówień publicznych. Posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej jednostek samorządu terytorialnego. Reprezentuje podmioty publiczne przed sądami administracyjnymi i cywilnymi. Pracownik wydziału prawnego w administracji samorządowej. Współpracuje i doradza instytucjom publicznym oraz podmiotom gospodarczym w sprawach związanych z realizacją procesu budowlanego oraz w kwestiach związanych z dostępem do informacji publicznej. Prowadzi szkolenia dla pracowników administracji publicznej z zakresu stosowania ustawy prawo zamówień publicznych w tym z zasad prawidłowego sporządzania umów zawieranych z wykonawcami.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie on-line odbędzie się 11 kwietnia 2017r. o godzinie 12:00. 

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer Polska, którzy posiadają przynajmniej jeden z produktów: Pakiet Urząd i Obywatele, Dział Prawny Optimum lub Premium, Oświata w Administracji Optimum lub Premium, Budownictwo Optimum lub Premium, Ochrona Środowiska Optimum lub Premium, Finanse Optimum lub Premium.

 

Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). Nie wystawiamy faktur. 

 

 

 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator
Partner

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Agnieszka Koziarek, agnieszka.koziarek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com