Konferencja

XI Konferencja Finansów Komunalnych

XI Konferencja Finansów Komunalnych
PROMOCJA
Udział już od 700,00 zł/os. netto (861,00 zł brutto)

Szczegóły konferencji

Program

Program

Program XI Konferencji Finansów Komunalnych

Finansowanie oświaty i gospodarki komunalnej przez samorządy

09:00 - 9:30 Rejestracja
09:30 - 09:45 Rozpoczęcie Konferencji 
dr Ryszard Paweł Krawczyk
Prezes RIO w Łodzi, Uniwersytet Łódzki
 09:45 - 10:00 Wystąpienie - informacja wkrótce
 10:00 - 10:15 Wystąpienie
Wolters Kluwer Polska
  Sesja I: Oświata
10:15 - 10:35 Finansowanie oświaty niepublicznej ze środków JST
prof. Antoni Jeżowski
10:35 - 10:55 Wykorzystanie narzędzi klasy Business Intelligence w zarządzaniu gospodarką finansową JST 
dr Mirosław Czekaj, Dominik Rogowiecki, U.M. Warszawy
10:55 - 11:15 Analiza zaspokojenia potrzeb oświatowych subwencją oświatową 
Grzegorz Kubalski, Związek Powiatów Polskich
11:15 - 11:30 Przerwa kawowa
  Sesja II: Raport JST
11:30 - 11:50 Raport o stanie gminy
Dr Ryszard Paweł Krawczyk, Prezes RIO w Łodzi, Uniwersytet Łódzki
11:50 - 12:10 Raport o stanie gminy
Waldemar Witalec, RIO w Rzeszowie
12:10 - 12:30 Naruszenie zasady adekwatności finansowania zadań samorządu terytorialnego jako przejaw bezprawia legislacyjnego
r.pr. dr Tomasz Zalasiński, Counsel DZP
12:30 - 13:15 Lunch
  Sesja III
13:15 - 13:35 Odpowiedzialność odszkodowawcza jednostek samorządu terytorialnego za niezgodne z prawem wykonywanie władzy publicznej - studium przypadków
dr Agata Cebera, Uniwersytet Jagielloński
13:35 - 13:55 Sądowa ochrona JST do dotacji celowej 
dr Magdalena Budziarek, Uniwersytet Łódzki
13:55 - 14:15 Przekazywanie zadań zleconych w świetle Konstytucji RP
dr Aneta Szymczak, Uniwersytet Łódzki
14:15 - 14:30 Przerwa kawowa
  Sesja IV: Gospodarka komunalna
14:30 - 14:50 Prawidłowość kalkulowania stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi  w świetle uprawnień i obowiązków organów gmin 
Jarosław Kotowski, RIO Zielona Góra
14:50 - 15:10 Obowiązki przedsiębiorcy w ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym 
dr Karolina Karpus, Uniwersytet Toruński
15:10 - 15:30  Regulamin utrzymania czystości i porządku w gminach jako instrument kształtowania gospodarki odpadami komunalnymi
Prof. Bartosz Rakoczy, Uniwersytet Toruński
15:30 - 15:50 Prawa nabyte w gospodarce odpadami komunalnymi
r.pr. Daniel Chojnacki, Counsel DZP
15:50 - 16:00 Zakończenie konferencji

Odbiorcy

Odbiorcy

XI Konferencja Finansów Komunalnych

Konferencja Finansów Komunalnych to coroczne wydarzenie podczas którego samorządowcy – prezydenci, wójtowie, burmistrzowie, skarbnicy, dyrektorzy wydziałów finansowych i budżetowych, przedstawiciele środowisk naukowych i regionalnych izb obrachunkowych dyskutują na temat ustroju i finansów samorządowych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Finanse Komunalne

"Finanse Komunalne" - miesięcznik Regionalnych Izb Obrachunkowych jest wydawany od maja 1994 roku. W stałych działach omawiane są problemy praktyczne i teoretyczne działalności budżetowo-finansowej gmin oraz funkcjonowania Regionalnych Izb Obrachunkowych (RIO).

Oferta "Finansów Komunalnych" jest skierowana w równym stopniu do profesjonalistów o zaawansowanej wiedzy z zakresu działalności finansowej jednostek samorządu terytorialnego jak również do osób chcących poznać podstawy funkcjonowania samorządów w sferze finansów publicznych.

Samorząd Terytorialny

Samorząd Terytorialny jest miesięcznikiem o profilu naukowym i profesjonalnym, wydawanym od stycznia 1991 roku. Zajmuje się różnymi aspektami decentralizacji terytorialnej i w tym kontekście – problemami ustroju administracyjnego państwa oraz działalności władz lokalnych i regionalnych. Od 2004 roku pismo organizuje doroczny Konkurs na najlepsze rozprawy doktorskie, prace magisterskie i licencjackie dotyczące ustroju i działalności samorządu terytorialnego. Miesięcznik jest niekwestionowanym liderem wśród pism naukowych zajmujących się zagadnieniami szeroko pojętej decentralizacji oraz prawnymi aspektami funkcjonowania administracji samorządowej. Mimo że ma charakter naukowy, porusza prawne aspekty funkcjonowania samorządu terytorialnego. W każdym numerze pisma są publikowane glosy do wyroków i orzeczeń w sprawach samorządowych. Pismo jest kierowane do kadry naukowej oraz studentów studiów magisterskich i doktoranckich (głównie) wydziałów prawa i administracji, a także władz i pracowników administracji samorządowej - marszałków województw, starostów, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, ale również naczelników wydziałów oraz wszystkich osób, które w swojej pracy ocierają się o zagadnienia prawa administracyjnego i samorządowego lub próbują zgłębić tę materię.

Partnerzy

Patroni medialni

Prawo.pl

Prawo.pl to nowy serwis informacyjny Wolters Kluwer Polska, który jest połączony z systemem LEX – największą prawną bazą wiedzy w Polsce. Serwis zawiera codzienne informacje z zakresu prawa, podatków, ale także tematyki kadrowej, samorządowej, zdrowotnej czy oświatowej.

 

Znajdują się w nim zarówno tzw. newsy prawne, jak i opinie, komentarze, wywiady oraz aktualne orzeczenia i interpretacje.

 

Serwis jest tworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy prawnych, którzy pracowali w ogólnopolskich opiniotwórczych mediach.

 

Prawo.pl - Całe prawo w jednym miejscu!

Odwiedź stronę

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Cennik:

Cena regularna za udział w konferencji 700 zł netto

Cena promocyjna za udział w konferencji (przy zgłoszeniu do 22 maja 2019 r.) 560 zł netto

Rabat dla przedstawicieli RIO – 50%*

*Rabaty i promocje się nie łączą.

 

 

Informacje dodatkowe:

W przypadku finansowania udziału w konferencji w min. 70% ze środków publicznych obowiązuje zwolniona stawka podatku VAT (na podstawie pisemnego oświadczenia).
 

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.finanse-komunalne.pl oraz na stronie www.szkolenia.wolterskluwer.pl. Regulamin uczestnictwa znajduje się na stronie www.szkolenia.wolterskluwer.pl. 

Na 7 dni przed konferencją zostanie wysłane na podany w zgłoszeniu e-mail potwierdzenie uczestnictwa w konferencji wraz z informacjami organizacyjnymi.


O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona. Koszt udziału jest płatny na konto Wolters Kluwer, faktury będą wystawione po konferencji.
 

Rezygnacja z udziału po 31 maja 2019 r. lub nieobecność na konferencji powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Wolters Kluwer. Rezygnacja możliwa jest tylko i wyłącznie w formie pisemnej.

Opcje cenowe

Rabat dla przedstawicieli RIO – 50%* (przy min. 3 osobach) 350 zł netto
-350.00 ( 0% vat )

Galeria

Galeria

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Monika Gamdzyk

tel. +48 696 490 901

monika.gamdzyk@wolterskluwer.com

Organizatorzy i partnerzy

Organizator
Organizator
Organizator
Patron medialny

Informacje o cenie

  • udział w konferencji
  • pakiet konferencyjny
  • serwis kawowy
  • lunch
     

Cena regularna za udział w konferencji 700 zł netto


Rabat dla drugiej i kolejnej osoby z tej samej firmy i instytucji - 20%*

Rabat dla przedstawicieli RIO – 50%* (przy min. 3 osobach) 350 zł netto

*Rabaty się nie łączą.

Cena szkolenia:

700,00 zł / os netto
( 861,00 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie zgłoszeń:
Monika Gamdzyk
Kierownik Projektów Marketingowych
tel. +48 696 490 901 monika.gamdzyk@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com