Szkolenie online

Nowe PZP - zamówienia bagatelne – zasady udzielania, wątpliwości i kontrowersje

Nowe PZP - zamówienia bagatelne – zasady udzielania, wątpliwości i kontrowersje
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Na gruncie obecnie obowiązującego Prawa zamówień publicznych, ustawodawca wyłączył stosowanie przepisów ustawy PZP dla tzw. „zamówień podprogowych” (zwanych również potocznie „bagatelnymi”), czyli dla zamówień, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30.000 euro. To z kolei oznacza, że jednostki publiczne kwestię udzielania zamówień podprogowych normują w ramach regulaminów udzielania zamówień do 30.000 euro.

Nowa ustawa Prawo zamówień publicznych, która wchodzi w życie 1 stycznia 2021 roku, zmienia podejście do tego typu zamówień, przede wszystkim wprowadzając definicję zamówień bagatelnych oraz nakazując stosowanie określonych przepisów ustawy w przypadku udzielania zamówień bagatelnych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Taka zmiana z pewnością ma na celu uszczelnienie wydatkowania środków publicznych, także tych o mniejszej wartości. Jednak już teraz pojawiają się pewne wątpliwości dotyczące zamówień bagatelnych, takie jak:

 

  • co oznacza pojęcie „zakup jednorazowy”,
  • jak szacować wartość zamówień bagatelnych,
  • jak mają się regulacje dotyczące zamówień bagatelnych do stosowania zasady konkurencyjności,
  • w jaki sposób udzielać tego typu zamówień oraz
  • jakie zasady i procedury obowiązują przy udzielaniu zamówień bagatelnych?

 

Na te i inne pytania o zamówienia bagatelne znajdą Państwo odpowiedź podczas szkolenia online, na które serdecznie zapraszamy.

Prelegenci

Prelegenci

Paweł Sendrowski

Radca prawny, wspólnik zarządzający w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej. Specjalizuje się w kilku powiązanych ze sobą dziedzinach prawa: zamówieniach publicznych, dyscyplinie finansów publicznych oraz w zakresie prawidłowego wydatkowania środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Zamówieniami publicznymi zawodowo zajmuje się od 2006 roku.
Wraz ze wspólnikiem Bartoszem Kozłowskim od 2014 roku prowadzi z ramienia Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju kontrolę postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, finansowanych ze środków zewnętrznych, w tym środków z Unii Europejskiej. Jego klientami są zarówno przedsiębiorcy, jak i jednostki publiczne. 

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 24 czerwca 2020 r. o godzinie 12:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: 

Zamówienia Publiczne Standard
Zamówienia Publiczne Optimum
Zamówienia Publiczne Premium
Urząd
Urząd Premium

 

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com