Szkolenie online
10:00 04.10.2022

LEX Budownictwo - nowości w zasobach i funkcjonalności

LEX Budownictwo - nowości w zasobach i funkcjonalności
Bezpłatne
 

Proces budowlany podlega od dłuższego już czasu licznym nowelizacjom. Ustawodawca wprowadza zmiany, których celem ma być ułatwienie, przyspieszenie i usprawnienie procedur. Niestety w praktyce nie zawsze udaje się ten cel osiągnąć ze względu na nieostre zapisy, brak przepisów przejściowych czy błędną interpretację. Prowadzi to do utrudnień zarówno po stronie inwestora, projektanta, jak i organów. Tylko w roku 2022 uczestnicy procesu budowlanego musieli się zmierzyć z nowelizacjami m.in. ustawy - Prawo budowlane, ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustawy o drogach publicznych, czy wejściem w życie nowej ustawy deweloperskiej. A przed nimi kolejne zapowiadane zmiany jak choćby reforma planistyczna, czy nowe przepisy dotyczące lokalizacji farm wiatrowych.

Celem szkolenia będzie przedstawienie konkretnych zasobów w systemie LEX, które mogą być pomocne w codziennej pracy uczestników procesu inwestycyjnego w firmach oraz urzędach administracji publicznej, w szczególności komentarzy praktycznych Ekspertów LEX oraz merytorycznych szkoleń on-line. Duży nacisk zostanie położony na sposoby dotarcia do poszukiwanych dokumentów i wykorzystanie przydatnych funkcji serwisu.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Omówienie nowości w serwisie.
 • Nowelizacje Prawa budowlanego 2022
 • Nowa ustawa deweloperska
 • Nowelizacja ustawy o drogach publicznych
 • Plany: reforma planowania przestrzennego i Lex Deweloper, ustawa wiatrakowa, ustawa o cmentarzach, nowe warunki techniczne i in.

 

2. Omówienie kluczowych funkcjonalności serwisu.

 

 • Jak dotrzeć do potrzebnych informacji?
 • Wyszukiwanie za pomocą wyszukiwarki oraz zawężanie wyników wyszukiwania.
 • Korzystanie „na żywo” z webinarów oraz nagrań zawartych w serwisie.
 • Jak pracować z aktem prawnym? Nawigacja w ramach aktów, wersje czasowe przepisów, korzystanie z dokumentów merytorycznie powiązanych z przepisem, drukowanie, zapisywanie, wysyłanie.
 • Jak korzystać z porad ekspertów merytorycznych (od wersji Optimum) – omówienie form i zasad kontaktu z ekspertami merytorycznymi
 • Jak bez wysiłku śledzić zmiany w prawie? Alerty – ustawianie automatycznych powiadomień o zmianach w aktach prawnych i/lub przepisach.
 • Jak skrócić czas ponownego dotarcia do kluczowych dokumentów? Aktówka – miejsce w serwisie, w którym możesz przechować najistotniejsze dokumenty z LEX.

 

Prelegenci

Prelegenci

Ewa Pomian - Jażdżewska

Ekspert w zakresie posługiwania się systemami informacji prawnej. Trener z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń biznesowych, produktowych oraz tworzeniu systemów rekrutacji, selekcji  i oceny kadr. Obecnie pełni funkcję trenera w Wolters Kluwer Polska, gdzie wspiera siły sprzedaży w rozwoju efektywności oraz prowadzi cykl webinarów dla użytkowników serwisów LEX. Wykłada także na Uniwersytecie Warszawskim.

 

female

Kamila Kokoszewska

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 4 października 2022r. o godz. 10:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz na maila podanego podczas zapisu e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 i 80
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox.

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
Bezpłatne
Termin i miejsce:
04.10.2022 , 10:00
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa:
2022-10-04 r.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com