webinar
12:30 19.04.2024

LEX Budownictwo - nowości w zasobach i funkcjonalności

LEX Budownictwo - nowości w zasobach i funkcjonalności
Bezpłatne
 

Pierwszy kwartał 2024 roku do tej pory upływał pod znakiem oczekiwania. Z jednej strony na doprecyzowanie reformy planistycznej poprzez publikację aktów wykonawczych niezbędnych do jej przeprowadzenia. Z drugiej zaś na dużą zmianę rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Akty wykonawcze do reformy planistycznej stopniowo są już częściowo opublikowane, choć nadal nie ma wszystkich. Natomiast przepisy rozporządzenia w sprawie warunków technicznych zwalczające patodeweloperkę nie zaczną obowiązywać - jak było zaplanowane - 1 kwietnia br. Wiceminister rozwoju i technologii na tydzień przed wejściem w życie tych przepisów ogłosił, że inwestorom zostanie podarowane kilka dodatkowych miesięcy na przygotowanie się do nowych zasad budowania. Zmianie ma ulec tylko data wejścia w życie przepisów, a zakres merytoryczny pozostaje bez zmian. Prace legislacyjne toczą się także w zakresie zmiany wejścia w życie nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.

Celem szkolenia będzie przedstawienie konkretnych zasobów w systemie LEX, które mogą być pomocne w codziennej pracy uczestników procesu inwestycyjnego w firmach oraz urzędach administracji publicznej, w szczególności komentarzy praktycznych Ekspertów LEX oraz merytorycznych szkoleń on-line. Duży nacisk zostanie położony na sposoby dotarcia do poszukiwanych dokumentów.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Omówienie nowości w serwisie dotyczących poniższych zagadnień.

• Zmiany w warunkach technicznych w 2024 r.
• Zmiany w zakresie i formie projektu budowlanego w 2024 r.
• Reforma planistyczna
• Odrolnienie gruntów w świetle reformy planistycznej
• Samowola urbanistyczna

 

2. Omówienie kluczowych funkcjonalności serwisu.

• Jak dotrzeć do potrzebnych informacji? – skróty, wyszukiwanie tekstowe, hasłowe, filtrowanie wyników
• Jak szkolić się ze zmian w przepisach w czasie, który Tobie odpowiada? Korzystanie z nagrań szkoleń online zawartych w serwisie.
• Jak pracować z aktem prawnym? Nawigacja w ramach aktów, wersje czasowe przepisów, korzystanie z dokumentów merytorycznie powiązanych z przepisem, drukowanie, zapisywanie, wysyłanie.
• Jak korzystać z porad ekspertów merytorycznych (od wersji Optimum) – omówienie form i zasad kontaktu z ekspertami merytorycznymi
• Jak bez wysiłku śledzić zmiany w prawie? Alerty – ustawianie automatycznych powiadomień o zmianach w aktach prawnych i/lub przepisach.
• Jak skrócić czas ponownego dotarcia do kluczowych dokumentów? Aktówka – miejsce w serwisie, w którym możesz przechować najistotniejsze dokumenty z LEX.

Prelegenci

Prelegenci

Ewa Pomian - Jażdżewska

Ekspert w zakresie posługiwania się systemami informacji prawnej. Trener z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń biznesowych, produktowych oraz tworzeniu systemów rekrutacji, selekcji  i oceny kadr. Obecnie pełni funkcję trenera w Wolters Kluwer Polska, gdzie wspiera siły sprzedaży w rozwoju efektywności oraz prowadzi cykl webinarów dla użytkowników serwisów LEX. Wykłada także na Uniwersytecie Warszawskim.

 

female

Kamila Kokoszewska

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 19 kwietnia 2024r. o godz. 12:30. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:30 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz na maila podanego podczas zapisu e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 i 80
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox.

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
Bezpłatne
Termin i miejsce:
19.04.2024 , 12:30
Czas trwania:
75min

Zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa:
2024-04-19 r.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com