Szkolenie online
10:00 03.02.2023

LEX Kadry - nowości w zasobach i kluczowe funkcjonalności serwisu

LEX Kadry - nowości w zasobach i kluczowe funkcjonalności serwisu
Bezpłatne
 

Pracodawcy oraz działy kadrowo-płacowe co roku zmagają się z kolejnymi, ogromnymi zmianami w prawie. Początek 2023 r. nie różni się pod tym względem. W Sejmie trwają prace nad bardzo ważną nowelizacją kodeksu pracy, która wynika z dyrektyw Unii Europejskiej. Można się więc spodziewać, że już wkrótce zmienią się przepisy kodeksu pracy dotyczące zawierania i wypowiadania umów o pracę, obowiązków informacyjnych pracodawców oraz urlopów rodzicielskich i zwolnień od pracy. To jednak nie jedyne zmiany, które czekają pracodawców. W I kwartale 2023 r. wejdą w życie długo oczekiwane przepisy dotyczące pracy zdalnej oraz kontroli trzeźwości pracowników. Nadchodzące zmiany będą wymagały odpowiedniego wdrożenia w organizacjach, wywołują również wiele wątpliwości. Aby pomóc je wyjaśnić, zapraszamy na szkolenie online.

Celem szkolenia jest przedstawienie konkretnych zasobów w systemie LEX, które mogą być pomocne w codziennej pracy działów kadrowo-płacowych. Duży nacisk zostanie położony na sposoby dotarcia do poszukiwanych dokumentów.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Część I - Omówienie zasobów i metod dotarcia do dokumentów na poniższych przykładach:
• Nowelizacja kodeksu pracy - praca zdalna oraz kontrola trzeźwości pracowników,
• Nowelizacja kodeksu pracy - zmiany dotyczące umów o pracę oraz urlopów i zwolnień od pracy,
• Ponowny autozapis do PPK oraz obowiązki pracodawców z tym związane,
• Wzrost kilometrówki,
• Podwyżka diety za podróże służbowe.

 

Część II - Omówienie kluczowych funkcjonalności serwisu.

• Wyszukiwanie za pomocą zbiorów widocznych na pulpicie, wyszukiwarki LEX Search oraz zawężanie wyników wyszukiwania.
• Jak szkolić się ze zmian w przepisach w czasie, który Tobie odpowiada? Korzystanie z nagrań szkoleń online zawartych w serwisie.
• Jak pracować z aktem prawnym? Nawigacja w ramach aktów, wersje czasowe przepisów, korzystanie z dokumentów merytorycznie powiązanych z przepisem, drukowanie, zapisywanie, wysyłanie.
• Jak korzystać z porad ekspertów merytorycznych? – omówienie form i zasad kontaktu z ekspertami merytorycznymi.
• Jak bez wysiłku śledzić zmiany w prawie? Alerty – ustawianie automatycznych powiadomień o zmianach w aktach prawnych i/lub przepisach.
• Jak skrócić czas ponownego dotarcia do kluczowych dokumentów? Aktówka – miejsce w serwisie, w którym możesz przechować najistotniejsze dokumenty z LEX.

Prelegenci

Prelegenci

Ewa Pomian - Jażdżewska

Ekspert w zakresie posługiwania się systemami informacji prawnej. Trener z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń biznesowych, produktowych oraz tworzeniu systemów rekrutacji, selekcji  i oceny kadr. Obecnie pełni funkcję trenera w Wolters Kluwer Polska, gdzie wspiera siły sprzedaży w rozwoju efektywności oraz prowadzi cykl webinarów dla użytkowników serwisów LEX. Wykłada także na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Izabela Baranowska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz negocjacji i mediacji. Do obszaru jej zainteresowań zawodowych należy kompleksowa problematyka prawa pracy. Od kilku lat współpracuje z Wolters Kluwer Polska. Obecnie na stanowisku Wydawca Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 3 lutego 2023r. o godz. 10:00. Potrwa 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz na maila podanego podczas zapisu e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 i 80
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox.

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
Bezpłatne
Termin i miejsce:
03.02.2023 , 10:00
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa:
2023-02-03 r.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com