webinar

LEX Prawo Oświatowe - nowości i kluczowe funkcje serwisu

LEX Prawo Oświatowe - nowości i kluczowe funkcje serwisu
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Nowy rok szkolny 2023/2024 będzie dużym wyzwaniem dla dyrektorów szkół i placówek oraz organów prowadzących z uwagi na planowane zmiany w prawie oświatowym oraz kumulację roczników i zwiększonymi potrzebami kadrowymi w szkołach. Zmiany w awansie zawodowym i ocenie pracy nauczycieli, a także nowe regulacje związane z rozwojem kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli wymagają dostosowania wewnątrzszkolnych regulacji do nowego stanu prawnego.
Nie zapominajmy również o innych cyklicznych obowiązkach dyrektorów związanych z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, jak na przykład planowanie nadzoru pedagogicznego czy podejmowanie decyzji kadrowych związanych z zatrudnianiem nauczycieli.
Podczas najbliższego spotkania wskażemy, jak znaleźć najważniejsze materiały w LEX, w tym omówienia Specjalistów, procedury i wzory, które mogą być pomocne w codziennym podejmowaniu decyzji z tego obszaru. Przedstawimy także haromonogram zaplanowanych szkoleń online, w kontekście nowego roku szkolnego.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Część I: Omówienie zasobów i metod dotarcia do wszystkich dokumentów na poniższych przykładach:
• Zmiany w prawie oświatowym w roku szkolnym 2023/2024, m.in.:

 • nagroda specjalna dla nauczycieli z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej - zasady przyznawania i rozliczania
 • awans zawodowy i ocena pracy nauczycieli
 • realizacja godzin ponadwymiarowych nauczycieli szkół ponadpodstawowych, w wyższym wymiarze
 • realizacja godzin dostępności dla nauczycieli
 • skład komisji w procedurze konkursu na stanowisko dyrektora szkoły/placówki
  • Nowa ustawa o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli
 • darmowe laptopy dla uczniów - i wzory wniosków
 • bon dla nauczycieli na zakup laptopa - zasady przyznawania i finansowania oraz wzory wniosków
  • Początek roku szkolnego - zadania dyrektora:
 • zatrudnianie nauczycieli od 1 września, z uwzględnieniem zmian w Kodeksie pracy
 • planowanie nadzoru pedagogicznego
 • odwołanie stanu epidemii a nauczanie zdalne - o czym dyrektor powinien pamiętać?
 • kalendarz zadań dyrektora - wrzesień
  • Kształcenie uczniów z Ukrainy w roku szkolnym 2023/2024
 • aktualne regulacje prawne

Część II: Omówienie kluczowych funkcjonalności serwisu
• Jak dotrzeć do potrzebnych informacji i narzędzi? Wyszukiwanie za pomocą wyszukiwarki oraz łatwe zawężanie wyników wyszukiwania (przepisy, poradniki, komentarze, QA, wzory dokumentów)
• Jak korzystać z porad ekspertów? Centrum Pomocy Profesjonalisty – omówienie form i zasad kontaktu z ekspertami merytorycznymi (mailowo, telefonicznie, uczestniczenie w szkoleniach online „na żywo” z możliwością zadawania pytań).
• Jak szkolić się ze zmian w przepisach w czasie, który Tobie odpowiada? Korzystanie z nagrań szkoleń online zawartych w serwisie.
• Jak pracować z aktem prawnym? Nawigacja w ramach aktów, wersje czasowe przepisów, korzystanie z dokumentów merytorycznie powiązanych z przepisem, drukowanie, zapisywanie, wysyłanie.
• Jak bez wysiłku śledzić zmiany w prawie podatkowym? Alerty - ustawianie automatycznych powiadomień o zmianach w aktach prawnych i/lub przepisach.
• Jak skrócić czas ponownego dotarcia do kluczowych dokumentów? Aktówka – miejsce w serwisie, w którym możesz przechować najistotniejsze dokumenty z LEX.

Prelegenci

Prelegenci

Ewa Pomian - Jażdżewska

Ekspert w zakresie posługiwania się systemami informacji prawnej. Trener z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń biznesowych, produktowych oraz tworzeniu systemów rekrutacji, selekcji  i oceny kadr. Obecnie pełni funkcję trenera w Wolters Kluwer Polska, gdzie wspiera siły sprzedaży w rozwoju efektywności oraz prowadzi cykl webinarów dla użytkowników serwisów LEX. Wykłada także na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Lidia Marciniak

Prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowych Studiów Polityki i Zarządzania Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Podyplomowych Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Swoje kwalifikacje uzupełniała również na Studiach Podyplomowych Digital Media na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

 

Od 2005 r. współpracuje z Wydawnictwem Wolters Kluwer (obecnie product manager publikacji LEX Prawo Oświatowe), wykładowca Studiów Podyplomowych Zarządzania w Systemie Oświaty, współautorka oraz redaktor merytoryczny publikacji o tematyce oświatowej (m.in. Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 1. Prawo oświatowe i system oświaty - z serii MERITUM, Wolters Kluwer 2019, oraz  Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 2. Karta Nauczyciela oraz prawo pracy - z serii MERITUM, Wolters Kluwer 2019).

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 29 września 2023r. o godz. 10:00. Potrwa 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz na maila podanego podczas zapisu e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 i 80
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox.

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com