Szkolenie produktowe

Zasady zamykania ksiąg rachunkowych oraz sporządzania sprawozdań finansowych w jednostkach sektora finansów publicznych - warsztaty dla użytkowników systemu Progman Finanse

Zasady zamykania ksiąg rachunkowych oraz sporządzania sprawozdań finansowych w jednostkach sektora finansów publicznych - warsztaty dla użytkowników systemu Progman Finanse
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Zamknięcie ksiąg rachunkowych jest podsumowaniem całorocznej działalności jednostek, a jego wyniki stanowią bezpośrednią podstawę sporządzania rocznych sprawozdań budżetowych oraz sprawozdań finansowych. Dlatego tak ważne jest by czynności poprzedzające ostateczne zamkniecie ksiąg rachunkowych przeprowadzić w sposób wnikliwy i skrupulatny oraz zgodny z obowiązującą w jednostce polityką rachunkowości. Niezbędne jest więc takie zorganizowanie prac, by w ich wyniku uzyskać rzetelną ewidencję księgową oraz bezbłędne sprawozdania, sporządzane na jej podstawie.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Czynności przygotowawcze do sporządzenia rocznych sprawozdań: etapy postępowania, ustalenie terminów, uzgodnieni zapisów w księgach rachunkowych,

 

2. Przygotowanie programu do pracy w nowym roku obrachunkowym:

- przeniesienie kont i paragrafów,

- przeniesienie dzienników i grup dokumentów,

- przeniesienie schematów przeksięgowań okresowych,

- przeniesienie wzorców zaangażowania oraz wzorców pozycji,

 

3. Ustalenie wyniku finansowego w systemie Finanse,

 

4. Przeksięgowania roczne na fundusz jednostki,

 

5. Rozliczenie zaangażowania i pozostałych kont pozabilansowych,

 

6. Przygotowanie wydruków niezbędnych do sporządzenia rocznych sprawozdań budżetowych oraz finansowych,

 

7. Sprawozdania finansowe: nadrzędne zasady sporządzania, elementy składowe i terminy składania,

 

8. Przygotowanie sprawozdań finansowych:

- bilans jednostki / samorządowego zakładu budżetowego,

- rachunek zysków i strat,

- zestawienie zmian w funduszu jednostki,

 

9. Przygotowanie bilansu otwarcia roku 2020,

 

10. Zamknięcie roku 2019,

 

11. Odpowiedzi na pytania uczestników.

Cele

Cele

Narzędziem niezastąpionym w codziennej pracy księgowego jest jego system finansowy, który odgrywa także kluczową rolę w corocznej procedurze zamykania ksiąg rachunkowych. Aby w pełni wykorzystać funkcje programu Progman Finanse, charakterystyczne dla pracy na przełomie roku, przygotowaliśmy dla Państwa propozycję warsztatów komputerowych dla użytkowników zaawansowanych. W programie tego praktycznego szkolenia znajdą Państwo informacje na temat poszczególnych funkcji kończących rok 2019 takich jak: sporządzanie potwierdzenia sald, zamykanie miesięcy, przenoszenie kont i paragrafów, tworzenie dzienników oraz grup dokumentów. Podczas szkolenia uzyskają Państwo również praktyczne wskazówki, w jaki sposób zautomatyzować przeksięgowania roczne - aby szybko i poprawnie sporządzić bilans jednostki, rachunek zysków i strat, zestawienie zmian w funduszu oraz bilans otwarcia w kolejnym okresie sprawozdawczym.

Korzyści

Korzyści

Udział w warsztatach pozwoli Państwu właściwie przygotować się do przeprowadzenia czynności poprzedzające ostateczne zamkniecie ksiąg rachunkowych w sposób wnikliwy i skrupulatny oraz zgodny z obowiązującą w jednostce polityką rachunkowości. Dzięki nim w sposób usystematyzowany przystapią Państwo do prac, by w ich wyniku uzyskać rzetelną ewidencję księgową oraz bezbłędne sprawozdania, sporządzane na jej podstawie.

 

Samodzielna praca przy stanowisku komputerowym, pod okiem doświadczonego trenera-eksperta z zakresu oprogramowania finansowo-księgowego linii Progman, pozwoli również wyjaśnić wszystkie indywidualne wymagania wobec prowadzonej ewidencji księgowej.

Eksperci

Eksperci

male

Zespół trenerów z systemów finansowo-księgowych linii Progman

 

Michał Grosz - Senior Product Manager

 

Absolwent Informatyki i Ekonometrii Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii w Olsztynie oraz studiów podyplomowych – Rachunkowość Przedsiębiorstw na Politechnice Gdańskiej. Ukończył specjalistyczny kurs z zakresu kadr – płac w ODDK. Zajmuje się projektowaniem, rozwojem, wdrażaniem oraz szkoleniami z zakresu oprogramowania kadrowo – płacowego i finansowo – księgowego systemów informatycznych Progman od 2007 roku.

Bardzo żywiołowy i zorganizowany w pracy, w związku z czym swoje zainteresowanie – wędkarstwo spinningowe i spławikowe - traktuje jednocześnie jako formę aktywnego relaksu.

 

Dawid Suprynowicz - Product Manager

 

Posiada wykształcenie kierunkowe w zakresie finansów i rachunkowości, które zdobył na Uniwersytecie Gdańskim. Codzienny kontakt z Klientami oraz uczestniczenie w procesie wsparcia posprzedażowego bezpośrednio przekłada się na jego relewantny udział w rozwoju systemów finansowo-księgowych. Regularnie prowadzone szkolenia oraz wdrożenia dla jednostek sektora finansów publicznych nieustannie poszerzają jego doświadczenie. Stanowi ono uzupełnienie bogatej wiedzy merytorycznej z zakresu finansów oraz księgowości. Prywatnie osoba energiczna, emanująca pozytywną energią.

 

 

 

 

 

 

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Lokalizacje szkoleń:

 

Opole - Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji (dawne Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji), ul. Głogowska 27 (godz. 10:00-16:00)

SPRAWDŹ NA MAPIE>>

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Rafał Rymkiewicz

tel. +48 516 005 818

rafal.rymkiewicz@wolterskluwer.com

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Rafał Rymkiewicz, tel. +48 516 005 818, rafal.rymkiewicz@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com