Szkolenie online
12:00 18.04.2024

Wyjaśnienia ceny, która wydaje się rażąco niska – praktyczne wskazówki dla wykonawców oraz zamawiających

Wyjaśnienia ceny, która wydaje się rażąco niska – praktyczne wskazówki dla wykonawców oraz zamawiających
BEZPŁATNIE
Szkolenie jest dostępne bezpłatnie dla Klientów wybranych produktów Wolters Kluwer
Cena
99,00 zł/ os netto
(121,77 zł/os brutto)

Wyjaśnienia dotyczące ceny wskazanej w ofercie są zagadnieniem, które wywołuje wiele wątpliwości zarówno po stronie Wykonawców jak i Zamawiających. Zamawiający zastanawiają się, kiedy należy zwrócić się o udzielenie wyjaśnień, a kiedy odstąpić od wyjaśnienia ceny, jak konstruować treść wezwania, czy wezwanie ma charakter jednokrotny, a także na co zwracać uwagę analizując wyjaśnienia. Z kolei, Wykonawcy mają wątpliwości odnośnie do treści wyjaśnień, załączanych do wyjaśnień dowodów. O tym, że zagadnienie wyjaśniania ceny wywołuje wątpliwości świadczy fakt, że często odwołania składane do Krajowej Izby Odwoławczej dotyczą właśnie oceny złożonych wyjaśnień. W uzasadnieniach prawnych wyroków KIO znajdziemy liczne wskazówki na temat wystosowywania wezwania do wyjaśnień, przygotowania wyjaśnień, a następnie ich oceny.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Przesłanki wezwania do wyjaśnienia ceny,
  2. Podstawy odstąpienia od wezwania do wyjaśnienia ceny,
  3. Konstruowanie wezwania do wyjaśnienia ceny,
  4. Przygotowanie wyjaśnień,
  5. Ocena wyjaśnień, w tym możliwość zastosowania ponownego wezwania do wyjaśnienia ceny.

 

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do: pracowników i przedstawicieli tak Zamawiających jak i Wykonawców i pozwoli nabyć praktyczną wiedzę, której dostarcza liczne orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej.

Prelegenci

Prelegenci

Ewa Walkowiak

Radca prawny, kierownik Działu Zamówień Publicznych i Wydatkowania Środków Unijnych w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej. Posiada doświadczenie w zakresie zagadnień związanych z zamówieniami publicznymi oraz w doradztwie prawnym zamawiającym, wykonawcom oraz podmiotom świadczącym usługi inżyniera kontraktu w realizacji kontraktów o zamówienia publiczne. Posiada również doświadczenie w reprezentowaniu uczestników procesu inwestycyjnego w postępowaniach przed sądami powszechnymi.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 18 kwietnia 2024r. o godz. 12:00. Potrwa 90 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

Zamówienia Publiczne Standard/Optimum/Premium 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
99,00 zł/ os netto ( 121,77 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
18.04.2024 , 12:00
Czas trwania:
90 min

Zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa:
2024-04-18 r.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com