Ewaluacja wewnętrzna w szkole (placówce oświatowej)

Ewaluacja wewnętrzna w szkole (placówce oświatowej)
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Szczegóły szkolenia

Program

Program

        Sesja 1 Wprowadzenie do zagadnień autoewaluacji - wykład z prezentacją, dyskusja

Wykład obejmie następujące zagadnienia:

 • Definicja autoewaluacji
 • Cele prowadzenia autoewaluacji w szkole
 • Omówienie etapów procesu autoewaluacji w szkole
 • Przygotowanie koncepcji autoewaluacji krok po kroku
 • Sesja zostanie zakończona dyskusją nad możliwościami wykorzystania autoewaluacji, jako praktycznego narzędzia wspomagającego pracę placówki.

  Sesja 2 Przygotowanie koncepcji autoewaluacji dla wybranych przez grupę przedmiotów badania (obszarów pracy szkoły) - warsztat

  W ramach warsztatu grupa zostanie podzielona na zespoły, których zadaniem będzie opracowanie, przy wsparciu trenera, założeń badania autoewaluacyjnego dla placówki.

  Sesja 3 Wprowadzenie do metod zbierania danych na potrzeby autoewaluacji - wykład z prezentacją, warsztat

  Prezentacja obejmie następujące zagadnienia:
  • Badania kwestionariuszowe (rodzaje, techniki realizacyjne, przygotowanie i zasady prowadzenia)
  • Przegląd jakościowych metod badawczych: wywiady, obserwacje (rodzaje, techniki realizacyjne, przygotowanie i zasady prowadzenia)
  • W ramach warsztatu będzie kontynuowana praca na wypracowanym na poprzedniej sesji materiale (założeniach do badania ewaluacyjnego). W wyniku pracy warsztatowej powstaną gotowe elementy koncepcji badań autoewaluacyjnych dotyczące metodologii badania i parametrów realizacyjnych.
   Jeżeli wystarczy czasu grupy będą mogły pracować również nad przygotowaniem narzędzi badawczych np. kwestionariuszy ankiet lub innych narzędzi, które wskazały w przygotowanej metodologii.

Cele

Cele

Cele:

 • przygotowanie nauczycieli do przeprowadzania ewaluacji na terenie swojej placówki;
 • uświadomienie znaczenia systematycznej ewaluacji pracy placówki.

 

 • Planowane efekty:
  • nabycie umiejętności planowania i realizowania procesu ewaluacji jako efektów pracy placówki;
  • nabycie przez uczestników umiejętności wykorzystywania różnych metod i technik badawczych ewaluacji, w tym konstruowania narzędzi;
  • nabycie umiejętności analizy uzyskanych informacji i prezentacji wyników.

Prelegenci

Prelegenci

female

Beata Ciężka

Od 1995 r. zajmuje się ewaluacją w sektorze oświaty, pracuje również jako ewaluator programów i projektów UE. Specjalizuje się w ewaluacji projektów edukacyjnych, badaniach jakościowych i prowadzeniu analiz eksperckich. Jest autorką i realizatorską szkoleń i studiów podyplomowych z zakresu ewaluacji, prowadzi szkolenia nt. ewaluacji zewnętrznej i wewnętrznej w szkołach i placówkach oświatowych.

Odbiorcy

Odbiorcy

dyrektorzy i nauczyciele wszystkich typów i rodzajów szkół oraz placówek oświatowych


 

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com