Popularne pseudonaukowe mity w poradnictwie i terapii psychologicznej

Popularne pseudonaukowe mity w poradnictwie i terapii psychologicznej
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Mimo rozwoju psychologii jako empirycznej nauki społecznej i klinicznej, popularnych jest wiele przestarzałych koncepcji, twierdzeń, które nie znalazły potwierdzenia w badaniach naukowych czy metod oddziaływania, których efektywność nie została dowiedziona, a nawet zweryfikowana negatywnie. Niestety niektóre z tych pseudonaukowych lub nie-naukowych koncepcji i metod znajdują zastosowanie w praktyce polskiej oświaty i poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego. Szkolenie pozwoli zakwestionować te psychopedagogiczne mity w oparciu o wiedzę naukową.
 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  • Mity na temat projekcyjnych metod diagnostycznych
  • Mit determinizmu wczesnodziecięcego w kształtowaniu osobowości
  • Mity na tematu ADHD
  • Mity na temat Kinezjologii Edukacyjnej ("brain gym"Ž) oraz Integracji Sensorycznej (SI)
  • Terapia - leczenie czy usprawnianie?
  • Czym są czynniki niespecyficzne?
  • Piramida naukowych metod badania efektywności oddziaływań

Prelegenci

Prelegenci

Tomasz Garstka

Psycholog, absolwent UW. Pracował jako socjoterapeuta dzieci i młodzieży. Następnie szkolił się w zakresie psychoterapii psychoanalitycznej i pracował w tym nurcie z osobami dorosłymi. Z czasem jednak odszedł w swojej pracy od założeń nie znajdujących poparcia w psychologii naukowej. Prowadzi szkolenia z zakresu umiejętności psychospołecznych. Jako członek stowarzyszenia non profit Klub Sceptyków Polskich, stara się upowszechniać rzetelną, opartą na dowodach (evidence based) psychologiczną wiedzę naukową i ujawniać działalność pseudonaukową. Autor tekstów w czasopiśmie „Dyrektor Szkoły” Wydawnictwa Wolters Kluwer. Pracuje też w NZOZ Przychodni Specjalistycznej Prosen w Warszawie.

Odbiorcy

Odbiorcy

Adresatami szkolenia są pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com