Szkolenie online

Powrót do szkół – jak pomóc uczniom i nauczycielom funkcjonować w szkole w pandemii

Powrót do szkół – jak pomóc uczniom i nauczycielom funkcjonować w szkole w pandemii
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Od wielu miesięcy żyjemy w poczuciu zagrożenia, nikt z nas wcześniej nie doświadczył takiej sytuacji. Kryzys związany z epidemią na taką skalę jest sytuacją niespotykaną od pokoleń. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich jego skutków. Ma on ogromny wpływ nie tylko na dorosłych (nauczycieli i rodziców), ale również na dzieci. Przed dyrektorem stoi *ważne zadanie przygotowania i wspomagania kadry nauczycielskiej w pracy z dziećmi i rodzicami, które wróciły do przedszkoli i szkó*ł. Początek roku szkolnego stawia przed dyrektorami zadania dotyczące niepewnej przyszłości, zachowania reżimu sanitarnego, edukacji hybrydowej, zadbania o dobrostan społeczności szkolnej. Wydaje się najważniejsze, by dyrektorzy wspomagali nauczycieli w nauczaniu dzieci tego jak funkcjonować po powrocie do przedszkoli i szkół, w wyciąganiu wniosków na przyszłość (zamiast koncentracji na przeszłości) i wrażliwości na potrzeby niektórych dzieci, na których zdrowiu psychicznym kryzys epidemiczny pozostawił swoje piętno. Jak zrobić to najlepiej, jak w praktyce zastosować przepisy MEN i GIS?

 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące funkcjonowania szkoły w czasie pandemii, ze szczególnym uwzględnieniem działań koncentrujących się na uczniach, rodzicach i nauczycielach, pracy profilaktyczno-wychowawczej, na psychologicznym zrozumieniu i pozytywnym wykorzystaniu trudnego doświadczenia, związanego ze stanem epidemii.

Celem szkolenia jest uporządkowanie wiedzy na temat działań, które warto podjąć, aby społeczność szkolna dobrze funkcjonowała w czasie pandemii z uwzględnieniem zapisów w programie profilaktyczno-wychowawczym.

 

Dzięki szkoleniu dowiesz się:

 • Jakie działania warto podjąć, aby przygotować uczniów, rodziców i nauczycieli do funkcjonowania w czasie pandemii?
 • Do czego mogła doprowadzić u dzieci przymusowa izolacja i ograniczenie bezpośrednich kontaktów rówieśniczych, zamknięcie przedszkoli i szkół?
 • Do czego mogło doprowadzić u dzieci ewentualnie postrzegane przez nie zagrożenie zachorowaniem lub śmiercią własną lub bliskich?
 • Jak rozpoznać dzieci potrzebujące pomocy specjalistycznej w związku z tym co zaszło?
 • Na czym koncentrować się w rozmowach i pracy z dziećmi po ich powrocie do przedszkoli i szkół?
 • Jak wspierać nauczycieli w nauczaniu dzieci tego jak funkcjonować po powrocie do przedszkoli i szkół, w wyciąganiu wniosków na przyszłość (zamiast koncentracji na przeszłości)?
 • Jak wspólnie z pracownikami opracować plan działań profilaktyczno-wychowawczych w czasie pandemii?
 • O czym warto pamiętać aktualizując program profilaktyczno-wychowawczy szkoły?

Szkolenie skierowane jest do:

 • dyrektorów i wicedyrektorów szkół.

Szkolenie poprowadzi Pani Katarzyna Szczepkowska

Prelegenci

Prelegenci

Katarzyna Szczepkowska

Nauczyciel dyplomowany, mgr pedagogiki specjalnej, studia podyplomowe: Edukacja Niezależna (UW), coaching profesjonalny – teoria i praktyka (ALK); zarządzanie talentami i wiedzą w zespołach – HR biznes partner (Colegium Nobilum); edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym (WSP). Trenerka kadr zarządzających oświatą i nauczycieli. Wieloletni dyrektor placówek oświatowych różnego szczebla, w tym 10 lat dyrektorka przedszkola integracyjnego, gimnazjum i liceum oraz wicedyrektorka CODN. Obecnie wicedyrektor ds. pedagogiczny w szkole podstawowej.  Autorka wielu publikacji z obszaru zarządzania oświatą. Od wielu lat szkoli i wspiera kadry oświaty. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń w zakresie umiejętności psychologicznych w zarządzaniu i edukacji, budowaniu zespołów, wykorzystaniu w szkole coachingu i tutoringu, metodyce nauczania w zróżnicowanym środowisku. Redaktor merytoryczna czasopisma Wczesna Edukacja wyd. Wolters Kluwer adresowanego do dyrektorów i wicedyrektorów, członkini kolegium redakcyjnego Dyrektora Szkoły wyd. Wolters Kluwer.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 3 września 2020r o godz. 12:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
|- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox
- wtyczka Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

LEX Prawo Oświatowe (Standard, Optimum, Premium)

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com