Szkolenie online

Praktyczne zagadnienia kadrowe i organizacyjne w szkołach i przedszkolach w nowym roku szkolnym w związku z nauczaniem w okresie epidemii

Praktyczne zagadnienia kadrowe i organizacyjne w szkołach i przedszkolach w nowym roku szkolnym w związku z nauczaniem w okresie epidemii
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Od 1 września uczniowie mogą uczestniczyć w trzech modelach kształcenia. Ze względu na obowiązujący nadal stan epidemii i możliwość przynajmniej częściowego prowadzenia nauczania zdalnego, nadal powstają liczne problemy, związane m.in. z prawidłowym naliczaniem wynagrodzeń nauczycieli, zapewnieniem należytej obsady kadrowej w sytuacji nieprzewidywalnego przechodzenia przez poszczególnych pracowników na kwarantannę lub z prawidłową organizacją nauczania dla uczniów z problemami zdrowotnymi niezwiązanymi bezpośrednio z koronawirusem lub przebywających na kwarantannie. W takich przypadkach dyrektor nadal ma obowiązek prawidłowego wykonywania wszystkich zadań związanych z kierowaniem przedszkolem lub szkołą, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Ponadto coraz częstszą praktyką jest zbieranie różnych oświadczeń lub zaświadczeń związanych z koronawirusem, co budzi często wątpliwości, a nawet opór rodziców, co do zasadności takiego postępowania przez jednostki oświatowe.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Dzięki szkoleniu dowiesz się m.in.:

 • Jakie składniki wynagrodzenia przysługują nauczycielom za czas nauczania hybrydowego lub zdalnego,
 • Jak pobyt nauczyciela na kwarantannie wpływa na jego sytuację pracowniczą, a jak w takiej sytuacji dyrektor przedszkola lub szkoły może uzupełnić ewentualne braki kadrowe – w tym czy może powierzyć pracę nauczycielowi na kwarantannie,
 • Czy okres prowadzenia nauczania hybrydowego/zdalnego wpływa na staż i ocenę pracy nauczycieli,
 • Jakie możliwości w zakresie kształcenia i na jakich warunkach mają uczniowie z problemami zdrowotnymi i przebywający na kwarantannie,
 • Czy zasadne jest zbieranie różnych oświadczeń i zaświadczeń związanych z trwaniem stanu epidemii – w tym m.in., czy rodzic może zdecydować, że dziecko nie będzie zasłaniało ust i nosa oraz czy rodzic musi składać w szkole lub przedszkolu zaświadczenia lekarskie. Jakie możliwości w tym zakresie daje RODO?

Szkolenie skierowane jest do:

 • dyrektorów i nauczycieli publicznych i niepublicznych szkół i przedszkoli.

Prelegenci

Prelegenci

female

Joanna Lesińska

Radca prawny. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa oświatowego oraz prawa pracy. Od wielu lat współpracuje z Wolters Kluwer, jest cenionym ekspertem; autorką wielu komentarzy praktycznych, poradników oraz odpowiedzi na pytania.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

 

Termin i czas trwania

 

Szkolenie odbędzie się 16 września 2020r o godz. 13:30. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 12:30 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
|- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox
- wtyczka Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

Nagranie ze szkolenia online będzie dostępne dla wszystkich użytkowników systemu LEX w ramach nowego, bezpłatnego modułu LEX Alert Koronawirus.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają LEX Alert Koronawirus

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego udziału w tym szkoleniu. 

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com