Problemy psychoseksualne nastolatków i nastolatek - jak zapobiegać, jak interweniować, kiedy kierować do specjalisty?

Problemy psychoseksualne nastolatków i nastolatek - jak zapobiegać, jak interweniować, kiedy kierować do specjalisty?
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Mimo wyraźnego stanowiska WHO w sprawie homoseksualizmu, w polskich szkołach orientacja homoseksualna nadal bywa przedstawiana jako zaburzenie tożsamości płciowej. Wiele lęku i gniewu budzi "ideologia gender", choć lęk ten wynika z wiąże się raczej z debatą ideologiczną niż naukową. Uczniowie i uczennice potrzebują czasem zwrócić się do zaufanego nauczyciela lub zaufanej nauczycielki, by zrozumieć czy to co dzieje się z ich ciałem, myślami, pragnieniami i zachowaniami w okresie dojrzewania, to powód do obaw. Do rozmów z uczniami na ten temat przygotowywać będzie to szkolenie.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  • Najczęstsze problemy okresu dojrzewania
  • Homoseksualizm - patologia, eksperymentowanie czy trwała orientacja
  • Gender - z perspektywy naukowej i ideaologicznej
  • Czego uczy młodych ludzi pornografia?
  • Czym różnią się obsesje i kompulsje seksualne od uzależnienia od seksu?
  • Kwestie odpowiedzialności, inicjacji seksualnej, antykoncepcji, pigułki "dzień po"
  • Granice normy i parafilii

Prelegenci

Prelegenci

Tomasz Garstka

Psycholog, absolwent UW. Pracował jako socjoterapeuta dzieci i młodzieży. Następnie szkolił się w zakresie psychoterapii psychoanalitycznej i pracował w tym nurcie z osobami dorosłymi. Z czasem jednak odszedł w swojej pracy od założeń nie znajdujących poparcia w psychologii naukowej. Prowadzi szkolenia z zakresu umiejętności psychospołecznych. Jako członek stowarzyszenia non profit Klub Sceptyków Polskich, stara się upowszechniać rzetelną, opartą na dowodach (evidence based) psychologiczną wiedzę naukową i ujawniać działalność pseudonaukową. Autor tekstów w czasopiśmie „Dyrektor Szkoły” Wydawnictwa Wolters Kluwer. Pracuje też w NZOZ Przychodni Specjalistycznej Prosen w Warszawie.

Odbiorcy

Odbiorcy

Pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com