Szkolenie online

Jak zmieniły się zasady podatku od nieruchomości po ostatnich wyrokach TK?

Jak zmieniły się zasady podatku od nieruchomości po ostatnich wyrokach TK?
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Szkolenie poprowadzi Rafał Kran, doradca podatkowy, menedżer w spółce doradztwa podatkowego MDDP, specjalizujący się m.in. w zagadnieniach dotyczących podatku od nieruchomości, minimalnego podatku dochodowego od nieruchomości komercyjnych oraz rozliczania inwestycji nieruchomościowych dla celów podatkowo-księgowych (cost segregation).

Szczegóły szkolenia

Program

Program

   W grudniu 2017 r. zapadły dwa istotne wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Pierwszy (SK 13/15), dotyczył zasad opodatkowania majątku prywatnego przedsiębiorcy. Przepisy nie przewidują kryteriów dla rozróżniania majątku przedsiębiorców na prywatny i biznesowy. Wyrok nie daje odpowiedzi na wszystkie wątpliwości, ale każe odrzucać jedną z interpretacji.

   Drugi wyrok natomiast (SK 48/15) dotyczył zasad opodatkowania obiektów, które wyglądają jak budynek, ale na ogół nie służą funkcjom, które zasadniczo wiąże się z budynkami (np. stacje trafo, silosy, elewatory, stacje redukcji gazu). Wbrew pozorom, rozstrzygnięcie Trybunału nie oznacza jasnych reguł opodatkowania podatkiem od nieruchomości dla tych obiektów. Okazuje się wręcz, że nowe zasady rodzą kolejne problemy interpretacyjne. Pokażemy zatem, na czym może polegać istota nowych problemów, studium przypadków w tym zakresie oraz analizę najnowszych wyroków sądów administracyjnych.

 

Plan szkolenia:

 

I. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 12 grudnia 2017 r. (SK 13/15).

1. Znaczenie rozstrzygnięcia dla zasad opodatkowania PON.

2. Wpływ wyroku na orzecznictwo sądów administracyjnych i praktykę podatkową.

3. Znaczenie charakteru majątku podatnika (prywatny i biznesowy).

4. Aspekt podmiotowy problematyki (osoby fizyczne, spółki, stowarzyszenia i fundacje).

5. Problematyka opodatkowania PON majątku wykorzystywanego jednocześnie do celów prywatnych i biznesowych.

II. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 13 grudnia 2017 r. (SK 48/15).

1. Kryteria definicji budynku i budowli dla celów opodatkowania PON.

2. Geneza problematyki sprawy SK 48/15.

3. Zasady opodatkowania budynków i budowli - istota odpowiedniej kwalifikacji.

4. Zakres i znaczenie rozstrzygnięcia TK dla zasad opodatkowania PON.

5. Przykłady obiektów, dla których opodatkowania znaczenie ma wyrok SK 48/15.

6. Problematyka opodatkowania PON urządzeń i instalacji znajdujących się w budynkach.

7. Wpływ wyroku na orzecznictwo sądów administracyjnych i praktykę podatkową.

8. Studium przypadku wybranych obiektów, których opodatkowanie budzi najwięcej wątpliwości (m.in. stacji trafo).

Cele

Cele

W trakcie webinarium przeanalizowane zostanie, w jaki sposób wyrok wpłynął na aktualną interpretację przepisów. Ponadto, przedstawione zostaną możliwe rozwiązania potencjalnych problemów dotyczące majątku przedsiębiorców wykorzystywanego do celów biznesowych i prywatnych.

Prelegenci

Prelegenci

Rafał Kran

Rafał Kran – doradca podatkowy, manager w MDDP w Zespole Nieruchomości. Ekspert MDDP w zakresie podatku od nieruchomości. W ramach prowadzonych postępowań nadpłatowych odzyskał dla swoich klientów nadpłaty liczone w milionach złotych. Specjalizuje się w zakresie rozliczania inwestycji przemysłowych, biurowych, handlowych dla celów podatku dochodowego (procedura cost segregation). Doradza w zakresie opodatkowania obrotu nieruchomościami, w tym prawidłowości rozliczeń VAT. W związku z kompleksową obsługą podatkową klientów, posiada szerokie doświadczenie w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych. Trener szkoleniowy z zakresu podatku od nieruchomości i rozliczania inwestycji. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz kursów i szkoleń z zakresu podatków. Autor licznych artykułów prasowych dotyczących prawa podatkowego w prasie branżowej. Z MDDP związany od 2014 r. Wcześniej zdobywał doświadczenie w innych renomowanych kancelariach podatkowy w Warszawie.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. o godzinie 10:00. 
 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum,Vademecum Głównego Księgowego Administracja/Silver/Gold, Vademecum Głównego Księgowego Oswiata/Silver/Gold, Vademecum Dyrektora Finansowego, Vademecum Doradcy Podatkowego, Vademecum Biegłego Rewidenta, Finanse Premium, Księgowość Standard/Optimum/Premium, Księgowość w Administracji Standard/Optimum, Navigator Procedury Podatkowe, Gamma Biznes  

                               

WAŻNE
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com