Szkolenie online

Minimalna stawka godzinowa zleceniobiorców

Minimalna stawka godzinowa zleceniobiorców
Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują nowe zasady wynagradzania osób zatrudnionych na podstawie umów zlecenie oraz tzw. "samozatrudnionych". Przepisy przewidują, że zawierając na określonych warunkach umowę zlecenie lub umowę o świadczenie usług wysokość wynagrodzenia powinna być ustalona w taki sposób, aby wynagrodzenie za każdą godzinę wykonania pracy nie było niższe niż wysokość minimalnej stawki godzinowej.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Obowiązują również nowe zasady dotyczące ewidencji czasu pracy dla umów cywilnoprawnych. Natomiast sposób realizacji wskazanych powinności jest weryfikowany przez PIP, która otrzymała dodatkowe uprawnienia kontrolne i może karać za nowe wykroczenie.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Biorąc pod uwag zakres zmian istotnym wydaje się pogłębienie i usystematyzowanie wiedzy we wskazanym zakresie. Na szkolenie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć m. in.: 

  • Kiedy istnieje obowiązek stosowania minimalnej stawki godzinowej? Których zleceniodawców obowiązują przepisy?
  • Które umowy wymagają płacy minimalnej, a kiedy nie trzeba zapewnić ustawowego wynagrodzenia?
  • Na czym polegają wyłączenia w stosowaniu stawki minimalnej ze względu na miejsce, czas i wynagrodzenie prowizyjne oraz ze względu na przedmiot umowy?
  • Jak zapewnić płacę minimalną w sytuacji gdy umowa wykonywana jest przez kilka osób?
  • Na czym polega ochrona wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia? Czy można zrzec się prawa do wynagrodzenia? Czy można dokonywać potrąceń? Jaki jest obowiązkowy termin wypłaty wynagrodzenia? Czy da się uniknąć comiesięcznej wypłaty?
  • Jakie są dopuszczalne sposoby potwierdzania liczby przepracowanych godzin?
  • Jak należy przechowywać dokumentację dotyczącą ustalania wynagrodzenia zleceniobiorcy?
  • Jakie uprawnienia ma PIP? Jak przygotować się do kontroli?
  • Jakie są sankcje za naruszenie przepisów dotyczących minimalnej stawki godzinowej?

Prelegenci

Prelegenci

dr Anna Sokołowska

Ekspert Centrum Pomocy Profesjonalisty Doradztwo Kadrowe. Prawnik, ekspert z zakresu prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ubezpieczeń społecznych. Posiada 20 letnie doświadczenie w zakresie prawa pracy. Swoje doświadczenie zdobywała zajmując się w ramach pracy zawodowej pracami o charakterze opiniodawczym, legislacyjnym oraz nadzorczym nad działalnością kontrolną inspektorów pracy. Koordynator i uczestnik projektów krajowych i międzynarodowych oraz kampanii społecznych w obszarze ochrony pracy. Wykładowca na uczelniach wyższych, recenzent publikacji i prac dyplomowych, trener i doradca w zakresie stosowania przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, autor publikacji oraz uczestnik konferencji związanych ze stosowaniem przepisów prawa pracy w praktyce. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa w Warszawie. Ukończyła Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz w 2000 r. złożyła egzamin państwowy i otrzymała uprawnienia inspektora pracy.

 

 

 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

 

Szkolenie online odbędzie się 27 kwietnia 2017r. o godzinie 10:00. 

 

Bezpłatne szkolenie merytoryczne jest tylko dla klientów Wolters Kluwer Polska, którzy posiadają przynajmniej jeden z produktów:

Serwis HR Silver/Gold/Prestige, HR Premium, Kadry Optimum/Premium, Pomoc Społeczna Optimum/Premium, Kompas księgowo-kadrowy, Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum, Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver/Gold, Vademecum Głównego Księgowego Oświata Silver/Gold, Vademecum Dyrektora Finansowego, Vademecum Doradcy Podatkowego, Vademecum Biegłego Rewidenta, Vademecum Urzędnika Skarbowego, Finanse Premium, Księgowość Optimum/Premium, Księgowość w Administracji Optimum, Context Podatki, LEX Navigator Procedury Podatkowe, LEX Gamma Biznes, BHP Optimum/Premium, LEX Navigator Procedury BHP, Serwis BHP Gold/Silver, Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Silver/Gold/Prestige. 
  

 

 

Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Agnieszka Koziarek, agnieszka.koziarek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com