Szkolenie online

ZFŚS a ochrona danych osobowych

ZFŚS a ochrona danych osobowych
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Dnia 4 maja 2019 r. wejdzie w życie ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 730). Ustawa ta wprowadza ważne zmiany m.in. w ustawie o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.

W związku z tym, zapraszamy Państwa na szkolenie online w dniu 29 maja 2019 r. o godz. 13.00 poświęcony tematyce ZFŚS, w szczególności zasadom przyznawania świadczeń i związanego z tym przetwarzania danych osobowych osób korzystających z funduszu.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Podczas szkolenia online, które poprowadzi Maria Sobieska, ekspertka Centrum Pomocy Profesjonalisty Doradztwo Kadrowe, poruszone zostaną zagadnienia związane z przyznawaniem świadczeń z ZFŚS i zakresem przetwarzania danych w tym obszarze, w tym m.in.:

  1. Dane przetwarzane przez pracodawcę w celu przyznawania świadczeń z ZFŚS
  2. Oświadczenie pracownika – jego rola w kontekście udostępniania danych pracodawcy do celów uzyskania prawa do świadczeń z ZFŚS
  3. Przetwarzanie danych wrażliwych pracownika – czy jest możliwe?
  4. Okres przetwarzania danych osób uprawnionych do korzystania z ZFŚS
  5. Obowiązek przeglądu danych przez pracodawcę – jak go realizować?
  6. Sposób dokumentowania sytuacji pracownika w celu przyznania świadczeń z ZFŚS
  7. Regulamin ZFŚS – co nowego musi się w nim pojawić, by pracodawca mógł prawidłowo przyznawać świadczenia z ZFŚS?
  8. Zasady przyznawania świadczeń z ZFŚS w ujęciu RODO i ustawy o ZFŚS
  9. Przetwarzanie danych w procesie ustalania prawa do świadczeń z ZFŚŚ - uprawnienia komisji socjalnej, obowiązki pracodawcy, uprawnienia osób ubiegających się o świadczenia

Nowe przepisy ustawy wprowadzającej RODO nałożą kolejne obowiązki, z którymi przyjdzie się zmierzyć praktykom. Nie będzie to zadanie łatwe do wdrożenia w praktyce, ale znajomość zasad na pewno pozwoli lepiej zrozumieć i wdrożyć założenia ustawodawcy. Dlatego już dziś zapisz się na szkolenie by uzyskać informacje niezbędne do prowadzenia działalności pracodawcy w zakresie obsługi ZFŚS.

Prelegenci

Prelegenci

Maria Sobieska

Ekspert z zakresu prawa pracy, płac i ubezpieczeń społecznych. Absolwentka Wyższej Szkoły Handlu i Prawa na Wydziale Prawa . Wieloletni praktyk, posiada ponad dziesięcioletni staż pracy w dużych międzynarodowych korporacjach, w tym również outsourcingu -w zakresie dostarczania i realizowania usług kadrowo-płacowych. W zakresie swoich dotychczasowych obowiązków osoba odpowiedzialna za tworzenie opinii prawnych i doradztwo wewnętrzne w bieżących sprawach z zakresu twardego HR ale też praktyczne wykonywanie zadań z tego obszaru. W swojej karierze realizowała projekty wdrożenia i obsługę systemów kadrowo płacowych i tworzenia koncepcji tych systemów pod kontem rozwiązań prawnych z uwzględnieniem potrzeb wewnętrznych klienta. Chętnie wykorzystuje zdobyte doświadczenie i wykształcenie do tworzenia opinii , komentarzy i porad prawnych, co powoduje że stają się one żywym odzwierciedleniem problemów z jakim służby HR stykają się w swojej codziennej pracy. Ekspert Centrum Pomocy Profesjonalisty Wolters Kluwer.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 29 maja 2019r. o godzinie 13:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 12:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Silver, Gold, Prestige; Serwis HR Gold, Prestige; HR Premium; LEX HR; Kadry Standard, Optimum, Premium; BHP Standard, Optimum, Premium; Serwis BHP Gold, Prestige; Vademecum Głównego Księgowego Silver, Gold, Platinum; Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver, Gold; Vademecum Głównego Księgowego Oświata Silver, Gold ; Vademecum Dyrektora Finansowego; Vademecum Doradcy Podatkowego; Vademecum Biegłego Rewidenta; Finanse Premium; Księgowość Standard, Optimum, Premium; Księgowość w Administracji Standard, Optimum; Context Podatki; Navigator Procedury Podatkowe; Gamma Biznes; LEX Ochrona Danych Osobowych; Lex Urząd; Urząd i Obywatele

 

WAŻNE!
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com