Szkolenie online

Ciągłe zmiany przepisów? LEX Księgowość – zobacz, jak szybko dotrzeć do informacji i rozwiązać problem

Ciągłe zmiany przepisów? LEX Księgowość – zobacz, jak szybko dotrzeć do informacji i rozwiązać problem
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Początek roku przyniósł podatnikom wiele zmian. Opodatkowanie spółek komandytowych, zmiany w zryczałtowanym podatku dochodowym czy zmiana właściwości urzędów skarbowych to tylko niektóre z nich. Z większością tych zmian działy księgowe już sobie poradziły, ale są również takie, które sprawiają wciąż wiele problemów. Należą do nich z pewnością nowe zasady rozliczania faktur korygujących, które zamiast ułatwić życie podatnikom wzbudzają kolejne wątpliwości.


Na horyzoncie pojawiła się już zapowiedź kolejnych zmian. Tym razem Ministerstwo Finansów chce uprościć składanie JPK_VAT. Jednak jak wskazują eksperci skutek może być wręcz odwrotny. Co więcej nowe zasady mają obowiązywać już w stosunku do ewidencji składanych za kwiecień. Kolejnym wyzwaniem jest interpretacja zmian związanych z opodatkowaniem kart paliwowych i nieruchomości.
 

 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Celem szkolenia online jest przedstawienie konkretnych zasobów w systemie LEX, które mogą być pomocne w przygotowaniu się do zmian i codziennej pracy księgowego oraz doradcy podatkowego. Zaprezentowane zostaną najnowsze komentarze autorów, poradniki a także wzory pism i narzędzia. Duży nacisk zostanie położony na sposoby dotarcia do poszukiwanych dokumentów.
Omówione zostaną również kluczowe funkcje serwisów podatkowych LEX.

 

Program:


1. Omówienie zasobów i metod dotarcia do wszystkich dokumentów na poniższych przykładach:

a) Faktury korygujące

b) Zmiany w JPK_VAT

c) Karty paliwowe a VAT

d) Opodatkowanie nieruchomości w działalności gospodarczej

 • Co zawiera serwis? Omówienie zakresu serwisu, w szczególności: aktów prawnych, orzeczeń, interpretacji, pytań innych użytkowników wraz z odpowiedziami ekspertów, wzorów, zestawień, procedur postępowania oraz innych dokumentów wspierających pracę praktyków zajmujących się księgowością.
 • Jak dotrzeć do potrzebnych informacji?
  • Proste dotarcie do kluczowych dokumentów za pomocą paneli na pulpicie.
  • Wyszukiwanie za pomocą wyszukiwarki oraz łatwe zawężanie wyników wyszukiwania.
   • Jak korzystać z porad ekspertów? Centrum Pomocy Profesjonalisty – omówienie form i zasad kontaktu z ekspertami merytorycznymi (mailowo, telefonicznie, uczestniczenie w szkoleniach online „na żywo” z możliwością zadawania pytań).
   • Jak szkolić się ze zmian w przepisach w czasie, który Tobie odpowiada? Korzystanie z nagrań szkoleń online zawartych w serwisie.
   • Jak pracować z aktem prawnym? Nawigacja w ramach aktów, wersje czasowe przepisów, korzystanie z dokumentów merytorycznie powiązanych z przepisem, drukowanie, zapisywanie, wysyłanie.
   • Jak bez wysiłku śledzić zmiany w prawie podatkowym? Alerty – ustawianie automatycznych powiadomień o zmianach w aktach prawnych i/lub przepisach.
   • Jak skrócić czas ponownego dotarcia do kluczowych dokumentów? Aktówka – miejsce w serwisie, w którym możesz przechować najistotniejsze dokumenty z LEX.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 27 kwietnia 2021 r. o godzinie 10:00. 


Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer - wymagana rejestracja. 

 

Czas trwania szkolenia: 75 minut. 

 

Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
Bezpłatne
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com