Szkolenie online

Duża nowelizacja KPK w praktyce – rok po wejściu w życie przepisów

Duża nowelizacja KPK w praktyce – rok po wejściu w życie przepisów
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Nowelizacja Kodeksu postępowania karnego, która w zasadniczej części weszła w życie 5 października 2019 r. wprowadziła szereg rewolucyjnych rozwiązań, które miały na celu usprawnienie postępowania karnego, dostosowanie regulacji procesowych do wyzwań wynikających z rozwoju technologicznego i wyeliminowanie błędów legislacyjnych ustawy. W ramach daleko idącej nowelizacji miało nastąpić ogólne usprawnienie procesu karnego, m. in. poprzez ograniczenie zasady bezpośredniości oraz zapobieganie zbędnemu powtarzaniu czynności procesowych. Zmianie uległa także formuła uzasadnień wyroków. Daleko idące zmiany objęły również strony postępowania, w tym świadków i pokrzywdzonych, a także pełnomocników procesowych. Czy nowelizacja osiągnęła zamierzony efekt? Jak obowiązujące już niemal rok zmienione przepisy funkcjonują w praktyce?

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego udziału w tym                             szkoleniu. Więcej szczegółów i zapisy znajdziesz tutaj>>

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Wprowadzenie - zamierzone i osiągnięte cele nowelizacji kpk

2. Funkcjonowanie nowelizacji kpk w praktyce -uwagi ogólne

3. Wpływ nowelizacji kpk na szybkość i rzetelność procesu karnego

4. Zmiany w czynnościach procesowych w praktyce

5. Zmiany w postępowaniu przed Sądem I instancji, na etapie odwoławczym oraz w postępowaniu kasacyjnym - czy nowe przepisy usprawniły funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości?

6. Zmiany w uzasadnianiu orzeczeń sądów karnych w praktyce - pomoc, czy przeszkoda?

7. Podsumowanie funkcjonowania nowelizacji

Korzyści

Korzyści

Udział w szkoleniu pozwoli na zapoznanie się z funkcjonowaniem w praktyce znowelizowanych przepisów Kodeksu postępowania karnego w odniesieniu do etapu postępowania przygotowawczego oraz postępowania przed sądami I i II instancji, a także w zakresie przepisów regulujących czynności procesowe i dowodowe. Podczas szkolenia omówione zostaną także praktyczne aspekty stosowania zmodyfikowanych regulacji dotyczących obowiązków stron, pełnomocników procesowych oraz sądu.

Prelegenci

Prelegenci

dr Joanna Mierzwińska-Lorencka

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Zakładzie Prawa Karnego Instytutu Nauk Prawnych PAN, członek Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, specjalizuje się w prawie karnym i prawie karnym nieletnich; prowadziła zajęcia dla aplikantów aplikacji ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz zajęcia dla studentów z prawa karnego na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej. Współautorka kazusów dla aplikantów z dziedziny prawa karnego materialnego i procesowego, autorka monografii, komentarzy i artykułów z dziedziny prawa karnego.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 2 września 2020r o godz. 15:00. Potrwa 1 godzinę

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 14:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
|- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox
- wtyczka Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

LEX Omega
LEX Omega dla Sądów
LEX Kancelaria Standard/Optimum/Premium
Dział Prawny Standard/Optimum/Premium 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com