Bądź na bieżąco
Zapisz się na Newsletter!
Doktor n. ekonomicznych, specjalistka w obszarze zarządzania strategicznego, przywództwa, organizacji i zarządzania ochroną zdrowia oraz zdrowia publicznego. Autorka licznych publikacji naukowych i eksperckich, poświęconych ekonomiczno-społecznym aspektom ochrony zdrowia i zarządzania w tym sektorze.
Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz Center of Value Based Healthcare Uczelni Łazarskiego, Wiceprzewodnicząca Rady NFZ
Propagatorka koncepcji „Ochrony zdrowia nakierowanej na wartość” (Value Based Healthcare). Dyrektor programu „MBA w Ochronie Zdrowia” oraz kierownik programowym wielu certyfikowanych przez Uczelnię Łazarskiego programów szkoleniowych dedykowanych lekarzom, kadrze zarządzającej oraz pracownikom sektora medycznego. Inicjatorka i liderka Sektorowej Rady ds. Kompetencji w opiece zdrowotnej i pomocy społecznej. W latach 2016-2018, w trzech kolejnych edycjach „Listy Stu" tworzonej przez Puls Medycyny znalazła się w pierwszej dziesiątce osób, które wywarły największy, pozytywny wpływ na polski system ochrony zdrowia.
Rzecznik Praw Pacjenta od 30 października 2017 r.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył także studia podyplomowe na kierunku rachunkowość na Wydziale Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego im. Oskara Langego we Wrocławiu. Jest radcą prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.
Doświadczenie zdobywał m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako Radca Szefa KPRM, a później Koordynator Zespołu ds. gospodarczych w Departamencie Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Przez wiele lat pracował na stanowisku Głównego Specjalisty w Wydziale Prawnym Biura Rzecznika Finansowego (wcześniej Rzecznika Ubezpieczonych). Zajmował się przede wszystkim analizą prawną i rozpatrywaniem spraw osób poszkodowanych z zakresu ubezpieczeń gospodarczych, opracowywaniem projektów aktów prawnych, sporządzaniem wniosków do Sądu Najwyższego o podjęcie uchwał mających na celu rozstrzygnięcie rozbieżności występujących w orzecznictwie sądów powszechnych, a także brał czynny udział w parlamentarnych pracach legislacyjnych.
Następnie objął stanowisko Dyrektora Zarządu Zasobów Mieszkaniowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Jest autorem licznych publikacji naukowych oraz popularno-naukowych z zakresu problematyki prawa cywilnego, odszkodowawczego i ubezpieczeniowego.
Od przeszło 10 lat doradza w zakresie prawa medycznego w kwestiach związanych z systemami ochrony zdrowia, włączając w to finansowanie świadczeń zdrowotnych, tworzenie i restrukturyzację podmiotów leczniczych, telemedycynę oraz ubezpieczenia zdrowotne. Jest jednym z inicjatorów Telemedycznej Grupy Roboczej, grupy wiodących podmiotów z sektora telemedycyny, która dziś aktywnie działa na rzecz rozwoju telemedycyny w Polsce jako Fundacja Telemedyczna Grupa Robocza. Specjalizuje się również w prawie administracyjnym ze szczególnym naciskiem na prawo farmaceutyczne.
Od 2004 r. Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMED). W latach 2008-2009 był pełnomocnikiem Rektora GUMED ds. Budowy Nowego Szpitala Uniwersyteckiego (Centrum Medycyny Inwazyjnej).
W latach 2012-2014 był Przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych, a obecnie jest jego Członkiem Zarządu Głównego.
Od 2015 r. Przewodniczący Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Kancelarii Prezydenta RP.
Od 2016 r. Przewodniczący Sekcji Chirurgii Dziecięcej Europejskiej Unii Specjalistów Medycznych (UEMS).
Od października do grudnia 2019 r. był prezesem Agencji Badań Medycznych.
Członek wielu zespołów pracujących w ramach Ministerstwa Zdrowia, w tym w latach 2018-2019 przewodniczył zespołowi ministerialnemu odpowiedzialnemu za przygotowanie reformy opieki onkologicznej w Polsce.
Od października do grudnia 2019 r. był prezesem Agencji Badań Medycznych.
Członek licznych polskich i zagranicznych towarzystw naukowych.
Prezes Polskiej Federacji Szpitali. Gubernator i członek Prezydium Europejskiej Federacji Szpitali HOPE. Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia. Przewodniczący Rady Naczelnej Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej – Stowarzyszenie. Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Specjalista chorób wewnętrznych, kardiologii oraz koordynowanej ochrony zdrowia. Karierę rozpoczynał w Wojewódzkim Ośrodku Kardiologii w Zabrzu. Po nostryfikacji dyplomu lekarza w USA ukończył szkolenie specjalizacyjne w szpitalach uniwersyteckich w Nowym Jorku oraz Georgii. Następnie lekarz konsultant, szef departamentu medycyny i członek zarządu szpitala oraz nauczyciel akademicki University of Vermont Health Network. Absolwent studiów executive MBA w USA oraz szkoleń podyplomowych na m. in. Harvard Medical School, Temple University School of Medicine i American College of Physician Executives. Posiada doktorat z medycyny University of the State of New York oraz doktorat z nauk medycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W roku 1997 uzyskał promocję na stopień docenta, a w 2003 – promocję na stopień profesora nadzwyczajnego medycyny klinicznej na University of Vermont w USA. Profesor w Collegium Humanum Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie. Kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa, muzyk zespołu Kardioband.
Dyrektor Rynku Administracji Publicznej oraz rynku Ochrony Zdrowia w Wolters Kluwer Polska. Doświadczony manager związany z rynkiem od kilkunastu lat. Specjalizuje się w tematyce ochrony zdrowia, administracji publicznej, zarządzania organizacjami. Sprawne działanie instytucji, zarządzanie ryzykiem prawnym, zarządzanie jakością i zgodnością, kontrola zarządcza oraz poszukiwanie nowych rozwiązań merytorycznych i technologicznych dla sektora publicznego i ochrony zdrowia, to główne obszary działalności zawodowej.
Prawnik, ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej. Absolwentka MBA w ochronie zdrowia.
Wcześniej Zastępca Dyrektora ds. klinicznych Instytutu Reumatologii w Warszawie, Zastępca Dyrektora Biura Polityki Zdrowotnej Miasta Stołecznego Warszawy, Główny Specjalista w Centrali NFZ.
Współautor wielu raportów Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia i Fundacji Eksperci dla zdrowia dotyczących sektora ochrony zdrowia w szczególności w zakresie opieki koordynowanej. Współautor koncepcji Centra Zdrowia 75plus opracowanej w ramach prac Narodowej Rady Rozwoju.
Dyrektor Generalny Medtronic Poland, odpowiedzialny również za Ukrainę, Białoruś, Litwę, Łotwę i Estonię. Wiceprezes i Członek Zarządu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED. Ekonomista, związany z branżą wyrobów medycznych od ponad 17 lat.
Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, studentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Pedagogiki Baletu. Tancerka i solistka, a także kierownik wielu znaczących zespołów baletowych m.in.: Syrena, Sabat, Mazowsze. W 1994 roku wykryto u niej chorobę nowotworową – białaczkę. W 1997 roku przeszła jako pierwsza pacjentka w Polsce przeszczep szpiku od niespokrewnionego dawcy. Ten pionierski w dziejach polskiej medycyny zabieg odbył się w Klinice Hematologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, a zabiegu dokonał profesor Jerzy Hołowiecki z zespołem. Jeszcze jako pacjentka została Fundatorem – Założycielem Fundacji Urszuli Jaworskiej.
Mimo wielu obowiązków stara się łączyć pracę w fundacji ze wspieraniem innych organizacji m.in. OFOP-u, PUOP-u czy innych stowarzyszeń pacjenckich. Od kilku lat czynnie działa przy Rzeczniku Praw Pacjenta oraz Rzeczniku Praw Obywatelskich. Za swoją działalność w 2014 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. W rankingu Listy Stu "Pulsu Medycyny" - najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia w 2018 roku znalazła się na 17 miejscu. Była członkiem Rady Społecznej - narodowej debaty o zdrowiu „Wspólnie dla zdrowia”. Bierze udział w pracach Komitetu Zdrowia Krajowej Izby Gospodarczej oraz przewodniczyła Zespołowi ds. opracowania propozycji ustawowych regulacji dotyczących praw i obowiązków pacjentów w Ministerstwie Zdrowia.
Ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego, od 2017 r. Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Od 2003 roku jest pracownikiem naukowym w Zakładzie Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współpracował z Medicover i Grupą LUX MED, gdzie z pracodawcami planował i wdrażał działania prozdrowotne w miejscu pracy. W Grupie LUX MED kierował Biurem Edukacji Zdrowotnej. Reprezentował polskich pracodawców w Komitecie Doradczym Komisji Europejskiej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa w Miejscu Pracy.
Dyrektor ds. relacji strategicznych, odpowiedzialny m.in. za rozwój inicjatyw w ramach „trójkątów innowacji”. Wcześniej dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich w Ministerstwie Zdrowia i ekspert w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej (później MSZ) ds. funduszy przedakcesyjnych (Phare i Transition Facility). Ekspert od zarządzania złożonymi projektami i negocjator programów UE. Absolwent studiów MBA, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami SGH, właściciel wielu certyfikatów dotyczących zarzadzania projektami m.in. Lean Practitioner, MSP, P3O, MoP, Agile Project Management. Autor wielu artykułów nt. ochrony zdrowia w prasie branżowej i ogólnopolskiej
Doktor habilitowany nauk o zdrowiu, Prof. UJ. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2000 roku jest zatrudniona w Zakładzie Polityki Zdrowotnej i Zarządzania w Instytucie Zdrowia Publicznego, Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jest kierownikiem tego Zakładu. Prowadzi badania naukowe oraz zajęcia dydaktyczne w takich obszarach jak: polityka zdrowotna, organizacja ochrony zdrowia, decentralizacja w ochronie zdrowia, systemy zdrowotne, polityka zdrowotna Unii Europejskiej. Od 2006 roku współpracuje z European Observatory on Health Systems and Policies (EuroWHO). Jest kierownikiem i wykonawcą licznych projektów krajowych i międzynarodowych. Autorka i współautorka publikacji międzynarodowych, np. w Health Policy Journal czy BMC Health Services Research, oraz krajowych monografii i podręczników, takich jak: Decentralizacja a systemy zdrowotne. W poszukiwaniu rozwiązań sprzyjających zdrowiu (2017), Szkice z Europejskiej Polityki Zdrowotnej (2012), Podmioty lecznicze w Polsce w perspektywie reform zdrowotnych. Przekształcenia, struktura, zasady działania (2012), Promocja zdrowia dla osób starszych (2017). Redaktor książki Namysły nad problemami polityki zdrowotnej, globalnej – europejskiej – krajowej (2013).
Ekspert zarządzania w ochronie zdrowia, socjolog, MBA. Absolwent: Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Od 29 listopada 2019 roku pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Operacyjnych.
Wcześniej przez ponad 5 lat był dyrektorem Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, a także kierował pracami opolskiego i wielkopolskiego OW NFZ. Pracował także w dolnośląskim oddziale Funduszu.
Od 2015 roku jest Przewodniczącym Rady ds. Taryfikacji, działającej przy Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.
Jako menedżer ochrony zdrowia tworzył i skutecznie wdrażał nowe rozwiązania prawne i organizacyjne w obszarze opieki zdrowotnej. Brał udział w pracach zespołów przy Ministrze Zdrowia. Przewodniczy zespołowi do spraw monitorowania prawidłowości postępowania w przypadkach podejrzenia lub zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Centrali NFZ.
Od sierpnia 2020 r. p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.
Dyrektor Strategii, Business Development and Marketing. Członek Zarządu Wolters Kluwer Polska.
Nieprzerwanie związana z firmą od 2000 r. Na pierwszym etapie swojej pracy kierowała m.in. zespołami redakcyjnymi zapewniając wysoki standard i zakres merytoryczny oferty wydawniczej. Od 2008 r. odpowiedzialna za rozwój biznesowy oferty produktowej skierowanego do kancelarii prawnych, administracji oraz instytucji publicznych. W następnych latach rozszerzyła zakres swojej odpowiedzialności na pozostałe segmenty rynku, do których skierowana jest oferta Wolters Kluwer Polska. Od 2012 roku obecna w Zarządzie Wolters Kluwer Polska.
Odpowiada za wdrażanie strategii Wolters Kluwer w Polsce i jej spójność z celami dywizji LR. Opowiada za cele budżetowe firmy oraz transformację produktową na wszystkich rynkach. Łączy rolę lidera z efektywnym zarządzaniem zespołem managerów odpowiedzialnych za rozwój rynków Public, Legal & Corporate oraz za Dział Marketingu.
Kierowała akwizycją LexisNexis przez Wolters Kluwer w Polsce. Zainicjowała powstanie serwisu informacyjnego Prawo.pl oraz nadal odpowiada za jego rozwój. Aktywna strukturach Legal Regulatory: Strategy Leads i Marketing Directors. Wraz z kierowanymi przez nią zespołami była laureatką wyróżnień w obszarach marketingu, digital marketingu i sprzedaży w Wolters Kluwer.
Ukończyła studnia na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest również absolwentką studiów Executive MBA (EMBA) na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (akredytacje AACSB, AMBA, EQUIS).
Doktor n. ekonomicznych, specjalistka w obszarze zarządzania strategicznego, przywództwa, organizacji i zarządzania ochroną zdrowia oraz zdrowia publicznego. Autorka licznych publikacji naukowych i eksperckich, poświęconych ekonomiczno-społecznym aspektom ochrony zdrowia i zarządzania w tym sektorze.
Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz Center of Value Based Healthcare Uczelni Łazarskiego, Wiceprzewodnicząca Rady NFZ
Propagatorka koncepcji „Ochrony zdrowia nakierowanej na wartość” (Value Based Healthcare). Dyrektor programu „MBA w Ochronie Zdrowia” oraz kierownik programowym wielu certyfikowanych przez Uczelnię Łazarskiego programów szkoleniowych dedykowanych lekarzom, kadrze zarządzającej oraz pracownikom sektora medycznego. Inicjatorka i liderka Sektorowej Rady ds. Kompetencji w opiece zdrowotnej i pomocy społecznej. W latach 2016-2018, w trzech kolejnych edycjach „Listy Stu" tworzonej przez Puls Medycyny znalazła się w pierwszej dziesiątce osób, które wywarły największy, pozytywny wpływ na polski system ochrony zdrowia.
Z tematyką organizacji i finansowania opieki zdrowotnej związany zawodowo od ponad ćwierćwiecza. W latach 1999-2013 kierował pionem analitycznym w Urzędzie Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych. Później pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Ubezpieczenia Zdrowotnego w Ministerstwie Zdrowia. Od 2005 r. związany z Narodowym Funduszem Zdrowia, gdzie m.in. kierował Departamentem Świadczeń Opieki Zdrowotnej. Od trzech lat na stanowisku dyrektora Departamentu Analiz i Strategii. W trakcie pracy zawodowej uczestniczył m.in. w pracach nad ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej oraz jej kolejnymi nowelizacjami, ogólnymi warunkami umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, procedurą kontraktowania świadczeń przez NFZ, wdrażaniem systemu Jednorodnych Grup Pacjentów oraz Systemu Podstawowego Zabezpieczenia Świadczeń (sieci szpitali).
Dyrektor Rynku Administracji Publicznej oraz rynku Ochrony Zdrowia w Wolters Kluwer Polska. Doświadczony manager związany z rynkiem od kilkunastu lat. Specjalizuje się w tematyce ochrony zdrowia, administracji publicznej, zarządzania organizacjami. Sprawne działanie instytucji, zarządzanie ryzykiem prawnym, zarządzanie jakością i zgodnością, kontrola zarządcza oraz poszukiwanie nowych rozwiązań merytorycznych i technologicznych dla sektora publicznego i ochrony zdrowia, to główne obszary działalności zawodowej.
Prawnik, ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej. Absolwentka MBA w ochronie zdrowia.
Wcześniej Zastępca Dyrektora ds. klinicznych Instytutu Reumatologii w Warszawie, Zastępca Dyrektora Biura Polityki Zdrowotnej Miasta Stołecznego Warszawy, Główny Specjalista w Centrali NFZ.
Współautor wielu raportów Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia i Fundacji Eksperci dla zdrowia dotyczących sektora ochrony zdrowia w szczególności w zakresie opieki koordynowanej. Współautor koncepcji Centra Zdrowia 75plus opracowanej w ramach prac Narodowej Rady Rozwoju.
Doktor habilitowany nauk o zdrowiu, Prof. UJ. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2000 roku jest zatrudniona w Zakładzie Polityki Zdrowotnej i Zarządzania w Instytucie Zdrowia Publicznego, Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jest kierownikiem tego Zakładu. Prowadzi badania naukowe oraz zajęcia dydaktyczne w takich obszarach jak: polityka zdrowotna, organizacja ochrony zdrowia, decentralizacja w ochronie zdrowia, systemy zdrowotne, polityka zdrowotna Unii Europejskiej. Od 2006 roku współpracuje z European Observatory on Health Systems and Policies (EuroWHO). Jest kierownikiem i wykonawcą licznych projektów krajowych i międzynarodowych. Autorka i współautorka publikacji międzynarodowych, np. w Health Policy Journal czy BMC Health Services Research, oraz krajowych monografii i podręczników, takich jak: Decentralizacja a systemy zdrowotne. W poszukiwaniu rozwiązań sprzyjających zdrowiu (2017), Szkice z Europejskiej Polityki Zdrowotnej (2012), Podmioty lecznicze w Polsce w perspektywie reform zdrowotnych. Przekształcenia, struktura, zasady działania (2012), Promocja zdrowia dla osób starszych (2017). Redaktor książki Namysły nad problemami polityki zdrowotnej, globalnej – europejskiej – krajowej (2013).
Dyrektor w Wolters Kluwer Polska odpowiedzialny za rozwój rynku GRC administracja publiczna i ochrona zdrowia. Prawnik, absolwent studiów podyplomowych zarządzanie w ochronie zdrowia i Executive Business Administration w Szkole Głównej Handlowej. Specjalizuje się w tematyce prawa medycznego, prawa ochrony zdrowia oraz kontroli zarządczej w podmiotach leczniczych i samorządzie terytorialnym.
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Ogólna infolinia: 801 04 45 45
Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com
Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl
Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com